Ana Sayfa İçin Tıklayınız Haber Servisi OfoSoft Web Tasarım Sağlık-Yaşam OfoSoft Web Tasarım OfoSoft Web Tasarım Geri Dönüşüm Evde Başlar
Yemek Siparişi | Çiçek Siparişi | Sinema | Seyahat | Etkinlikler
Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Astroloji | Oyun | S.S.S.
Firmanızı Ekleyin Telefon Rehberi Nöbetçi Eczaneler Link Bankası Harita Servisi Ulusal Gazete Manşetleri Sivas Dışındaki Sivaslı Firmalar
Sivasımız Gezi Rehberi

OfoSoft Web TasarımÜye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre Şifrenizi hatırlamıyorsanız Burayı Tıklayınız.
8 + 5 = Yandaki Sayıların Toplamını Yazınız.
Üye Olmak Için Tıklayınız.OfoSoft Web TasarımDuyurular

OfoSoft Web TasarımKöşe Yazarları
Özlem Olmazlara Olurumdun 05.12.2011
ÖzlemAtalar Özlem Atalar
AbdülkadirSELVİ Abdülkadir SELVİ
FikretTemel Fikret Temel
HakanTopuzoğlu Hakan Topuzoğlu
SedaBilici Seda Bilici
ZeynepÖz Zeynep Öz


Bir Işık İş Sağlığı ve Güvenliği

OfoSoft Web TasarımSinemalarda Ne Var?
OfoSoft Web TasarımAnketimiz
İşinizden memnun musunuz?
Hayır
%27,8
OfoSoft
Evet
%33,0
OfoSoft
Ne evet ne hayır
%8,41
OfoSoft
İşsizim
%30,7
OfoSoft
Toplam Oy : 309
    Tüm Anketler


OfoSoft Web Tasarımİstatistikler
OfoSoft Web Tasarım
Aktif Ziyaretçi
: 18
OfoSoft Web Tasarım
Bugün Tekil
: 147
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Haber
: 5742
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Firma
: 1159
OfoSoft Web Tasarım
Onaylanacak
: 21
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Üye
: 507
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Dosya
: 6
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Döküman
: 184
OfoSoft Web Tasarım
Toplam İlan
: 2
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Ürün
: 0
 Geri Dönüşüm Evde Başlar 
Sivas Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından “Evsel Atıkların Yerinde Ayrıştırma Projesi” hayata geçirildi.
Tarih
:
02.04.2016
Güncellenme
:
02.04.2016
Kategorisi
:
Sağlık-Yaşam
Okunma
:
1986
Yorum
:
0
Kaynak
:
www.sivas.bel.t

Proje kapsamında hane sakinleri ambalaj atıkları, plastik, cam gibi geri dönüşebilir ürünleri normal çöplerden ayırarak farklı şekilde biriktirecek. Böylelikle gelişmiş ülkelerde uzun yıllardır kullanılan ve ülke ekonomisine katkı sağlayan çalışma ilimizde de uygulanmaya başladı. Pilot bölge ilan edilen Eğri Köprü Mahallesi’nde farklı bölgelere geri dönüşüm konteynerleri yerleştirilerek proje, mahalle sakinlerine anlatıldı.

Eğri Köprü Mahallesi’nde bulunan Şehit Uzman Çavuş Bahaddin Erturhan İlköğretim Okulu’nda düzenlenen programa Belediye Başkanı Sami Aydın, Başkan Yardımcıları, Mahalle Muhtarı Mehmet Gülen, mahalle sakinleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Çiçeklerle karşılanan Belediye Başkanı Sami Aydın’a, öğrenciler ve mahalle sakinleri sevgi gösterisinde bulundu.

Programın açış konuşmasını Muhtar Gülen gerçekleştirdi. Gülen, “2014 yılında kendi kimliğine kavuşan Eğri Köprü Mahallemizde Belediye Başkanımız tarafından birçok hizmet yapıldı. Öncelikle yollarımızın asfalt çalışmaları tamamlandı, otobüs duraklarımız değiştirildi, ulaşımda halk otobüsü sefer sayısı artırıldı, sokak aydınlatmaları tamamlandı, kaldırım çalışmaları, çocuk oyun parkları gibi birçok çalışma gerçekleştirildi. Evsel Atık Projesi'nin yapılmasından ve bu uygulamada mahallemizin pilot bölge seçilmesinden dolayı çok mutlu olduk.” dedi.

Daha sonra söz alan Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karaman, “Belediye olarak yeni bir uygulama olan çöpün evde ayrıştırılarak geri dönüşümünün sağlanması projesini hayata geçiriyoruz. Bu uygulamaya ilk olarak Eğri Köprü Mahallemizden başlıyoruz. Günümüzde çöpün çok ciddi bir ekonomik değeri var. Kalkınmış ülkeler bunu yıllardır uyguluyor. Kalkınmaya çalışan bir ülke olarak bu uygulamaya bizim de geçmemiz gerekiyordu. Bu uygulama çok basit, evdeki çöpümüzün ekonomik olan kısmıyla evsel atık olan kısmını farklı çöplerde topluyoruz. Bu uygulamayı Sivas’ın tüm mahallelerinde yaygınlaştırmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

“Evsel Atıkların Yerinde Ayrıştırma Projesi için bir aradayız.” diyen Başkan Aydın, “Bu uygulamanın asıl sahipleri hanımlar ve çocuklar olacaktır. Bilindiği üzere Allah tarafından kâinatta çok sayıda yer altı ve yer üstü kaynağı insanların kullanımına sunulmuştur. Ancak bu kaynaklar, bilinçsizce kullanılmaları durumunda tükenebilir kaynaklardır.” dedi.

Çocuklar için her türlü fedakârlığın yapıldığını ifade eden Başkan Aydın, “Gelecek nesillerin kullanması gereken kaynakları bugün kullanırsak haksızlık yapmış oluruz. Evimizde ağaçlardan yapılan ambalaj atıkları olan kâğıtlar, plastikten yapılan, ham maddesi petrol olan atıklar gibi birçok atık var. Bu kaynakların sonsuz olmadığı ve pahalı oldukları bir gerçektir. Bu atıkların tekrar ekonomiye kazandırılması gerekiyor. Bunu gelişmiş ülkeler çok iyi şekilde yaparken biz bunları bilinçsiz bir şekilde çöpe atarak hem bu kaynakları israf etmiş oluyoruz hem de yer altı sularımızı ve tarım alanlarımızı kirletiyoruz.” ifadesini kullandı.

“Birçok hastalığın nedeni çevreyi kirletmemizdir” diyen Başkan Aydın, “Bu duruma son verebilmek için bu uygulamayı Eğri Köprü Mahallemizden başlatıyoruz, bu konuda muhtarımızın çok istekli olması bizim için çok önemli. Sizler adına, mahallemiz adına muhtarımıza teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı. (SİVAS BELEDİYESİ)

 

        Içeriği Paylasın Butonu    
 Habere Ait Yorumlar                                                  Toplam Yorum Sayısı : 0

Henüz Yorum Yazılmamıştır...
abaragambimumbara
Sayfa Başı
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sayfa Başı
Telif Hakkı 2009-2015 SivasRehberim.Net'e Aittir. Her Hakkı Saklıdır.
Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Burç YorumlarıRadyo TV ServisiMuzik KutusuGitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.
Site Güvenliğini Kontrol Et

RSS Servisi
SivasRehberim.Net adresi üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz.
OfoSoft Web Tasarım

W3 Kontrolu Yap
Sitede yer alan kullanıcı yorumları üyelik sözleşmesinde kabul edildiği şekilde yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.
Bu sitenin alt yapısında OfoSoft Web Tasarım tarafından geliştirilen OfoSoft Şehir Rehberi Sistemi kullanılmaktadır.
Bu siteden en iyi görüntüyü 1024*768 ve üzeri ekran çözünürlüğünde alabilirsiniz. Tavsiye edilen internet tarayıcımız Mozilla Firefox'dur.

Sayfanın Yüklenme Zamanı : 2,86 saniyedir.

Sayfayı Tekrar YükleSayfayı Yenileyerek Yükle

Proje Başlangıç : 03.2009