Ana Sayfa İçin Tıklayınız Haber Servisi OfoSoft Web Tasarım Turizm OfoSoft Web Tasarım OfoSoft Web Tasarım Hafik Gölü'nü Turizme Kazandırılıyor
Yemek Siparişi | Çiçek Siparişi | Sinema | Seyahat | Etkinlikler
Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Astroloji | Oyun | S.S.S.
Firmanızı Ekleyin Telefon Rehberi Nöbetçi Eczaneler Link Bankası Harita Servisi Ulusal Gazete Manşetleri Sivas Dışındaki Sivaslı Firmalar
Sivasımız Gezi Rehberi

OfoSoft Web TasarımÜye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre Şifrenizi hatırlamıyorsanız Burayı Tıklayınız.
3 + 4 = Yandaki Sayıların Toplamını Yazınız.
Üye Olmak Için Tıklayınız.OfoSoft Web TasarımDuyurular

OfoSoft Web TasarımKöşe Yazarları
Özlem Olmazlara Olurumdun 05.12.2011
ÖzlemAtalar Özlem Atalar
AbdülkadirSELVİ Abdülkadir SELVİ
FikretTemel Fikret Temel
HakanTopuzoğlu Hakan Topuzoğlu
SedaBilici Seda Bilici
ZeynepÖz Zeynep Öz


Bir Işık İş Sağlığı ve Güvenliği

OfoSoft Web TasarımSinemalarda Ne Var?
OfoSoft Web TasarımAnketimiz
İşinizden memnun musunuz?
Hayır
%27,8
OfoSoft
Evet
%33,0
OfoSoft
Ne evet ne hayır
%8,41
OfoSoft
İşsizim
%30,7
OfoSoft
Toplam Oy : 309
    Tüm Anketler


OfoSoft Web Tasarımİstatistikler
OfoSoft Web Tasarım
Aktif Ziyaretçi
: 17
OfoSoft Web Tasarım
Bugün Tekil
: 662
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Haber
: 5742
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Firma
: 1159
OfoSoft Web Tasarım
Onaylanacak
: 21
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Üye
: 507
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Dosya
: 6
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Döküman
: 184
OfoSoft Web Tasarım
Toplam İlan
: 2
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Ürün
: 0
 Hafik Gölü'nü Turizme Kazandırılıyor 
Sivas İl Özel İdaresi Hafik Gölü'nü Sivas turizmine kazandırmak amacıyla çalışmalarına başladı.
Tarih
:
11.04.2016
Güncellenme
:
01.06.2016
Kategorisi
:
Turizm
Okunma
:
843
Yorum
:
0
Kaynak
:
www.sivasilozel

Kırsal alt yapıdan ulaşıma, sağlıktan eğitime, kültürden spora gibi birçok konuda Sivas'a önemli hizmetleri olan Sivas İl Özel İdaresi, turizm çalışmalarına da yoğunluk vererek ilimize yeni değerler kazandırmaya devam ediyor.

Bu kapsamda doğal güzelliği ve kuşları ile dikkat çeken Hafik Gölü'nü turizm alanı yapmayı amaçlayan Sivas İl Özel İdaresi, çalışmalarına başladı. İlimizin önemli kuş ve doğa alanı Hafik Gölü’nü gezen Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, Hafik Kaymakamı Abdullah Özadalı, Hafik Belediye Başkanı Mithat İlhan gölde incelemelerde bulunarak yapılması planlanan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

İncelemenin ardından bir değerlendirme yapan Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, Hafik Gölü'nü turizme kazandırmak amacıyla Hafik Kaymakamlığı, Hafik Belediyesi ve Sivas İl Özel İdaresi olarak bölgede bir çalışma başlatma kararı aldıklarını ve ilgili süreci hızlandırdıklarını belirtti.

Hafik Gölü'nün dokusuyla, yapısıyla, suyunun kalitesi ve çevresel alanlarıyla beraber önemli bir yer olduğunu ifade eden Ayhan, "3 yıllık periyodla Türkiye'ye örnek olacak bir projeyi planlamayı düşünüyoruz. Şuan gerek imar çalışması, gerek mülkiyetlerin yeniden ele alınması gibi birçok konuda çalışma yapıyoruz." dedi.

İlk etapta Köylere Hizmet Götürme Birliği ve Hafik Kaymakamlığı ile beraber restoran projesi hayata geçireceklerini kaydeden Ayhan, "Akabinde belediyemizle birlikte imar çalışmalarını yürüteceğiz. 2019 yılında burası Türkiye'nin gözde mekânlarından biri olacak. İnsanların nefes aldığı, dinlenebileceği, ailesi ile beraber gezebildiği, sportif alanları, gezi parkurları, bisiklet ve yürüyüş alanları ile herkese hitap edebilecek güzel bir mesire alanı olacak. Hayırlı bir işe soyunduk. Başarılı olacağımızı düşünüyoruz. Sivas ve Hafik bir değer kazanacak. En önemlisi de ülkemize böyle bir değer kazandırmanın da hep beraber mutluluğunu yaşayacağız." diye konuştu.

Hafik Gölü projesinin ayrıntıları hakkında da bilgi veren Ayhan, "Günübirlik dinlenme alanları, kuş gözlem kuleleri, futbol, basketbol, voleybol alanları ve bungolov evler olacak. Yine golf sahası çıkabilecek alanlar da var. Bunu da değerlendiriyoruz. İstanbul Teknik Üniversitesi hocalarının planlaması bu yöndedir. Bu Türkiye’ye örnek olacak bir projedir. Bugüne kadar göle bir şey yapılmamasının şans olduğunu düşünüyorum. Burada görüntü kirliliği oluşmamış. Bir karmaşık yapı yok. Bu projenin de kesinlikle ödül alacağını düşünmekteyim." dedi.

Hafik Kaymakamı Abdullah Özadalı ise Sivas'ın en güzel bölgelerinden biri olan Hafik Gölü'nün turizme kazandırılması amacıyla projenin startını verdiklerini belirterek, "İç Anadolu Bölgesi hep kurak diye bilinir ama Hafik, göllerin en yoğun olduğu bölgelerinden bir tanesidir. Sivas İl Özel İdaresi öncülüğünde de ilk defa bir gölümüzü Sivaslılara ve çevre illerde ki vatandaşlarımıza rekreasyon alanı yapıp hizmete sunacağız. Doğal yapıyı hiç bozmadan tamamen ahşap kullanarak Türkiye'nin en prestijli projelerinden birisini hayata geçireceğiz." ifadesini kullandı.

Hafik Belediye Başkanı Mithat İlhan'da Hafik Gölü'nün turizme kazandırılması adına yapılan projenin ilçeyi mutlu ettiğini ifade ederek, "İlçemizde 13 tane gölümüz var. Hafik Gölü'ne yapılacak bu projenin başlangıç olacağını düşünüyorum. Projeyi duyduğumuz andan itibaren mutluluğumuz had safhadadır. Projenin hayırlı olmasını temenni ediyorum." diye konuştu. (SİVAS İL ÖZEL İDARESİ)

 

        Içeriği Paylasın Butonu    
 Habere Ait Yorumlar                                                  Toplam Yorum Sayısı : 0

Henüz Yorum Yazılmamıştır...
abaragambimumbara
Sayfa Başı
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sayfa Başı
Telif Hakkı 2009-2015 SivasRehberim.Net'e Aittir. Her Hakkı Saklıdır.
Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Burç YorumlarıRadyo TV ServisiMuzik KutusuGitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.
Site Güvenliğini Kontrol Et

RSS Servisi
SivasRehberim.Net adresi üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz.
OfoSoft Web Tasarım

W3 Kontrolu Yap
Sitede yer alan kullanıcı yorumları üyelik sözleşmesinde kabul edildiği şekilde yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.
Bu sitenin alt yapısında OfoSoft Web Tasarım tarafından geliştirilen OfoSoft Şehir Rehberi Sistemi kullanılmaktadır.
Bu siteden en iyi görüntüyü 1024*768 ve üzeri ekran çözünürlüğünde alabilirsiniz. Tavsiye edilen internet tarayıcımız Mozilla Firefox'dur.

Sayfanın Yüklenme Zamanı : 2,39 saniyedir.

Sayfayı Tekrar YükleSayfayı Yenileyerek Yükle

Proje Başlangıç : 03.2009