Ana Sayfa İçin Tıklayınız Haber Servisi OfoSoft Web Tasarım Ekonomi OfoSoft Web Tasarım OfoSoft Web Tasarım AB Destekli Hibe Almaya Hak Kazanan Projelerin Tanıtımı Yapıldı
Yemek Siparişi | Çiçek Siparişi | Sinema | Seyahat | Etkinlikler
Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Astroloji | Oyun | S.S.S.
Firmanızı Ekleyin Telefon Rehberi Nöbetçi Eczaneler Link Bankası Harita Servisi Ulusal Gazete Manşetleri Sivas Dışındaki Sivaslı Firmalar
Sivasımız Gezi Rehberi

OfoSoft Web TasarımÜye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre Şifrenizi hatırlamıyorsanız Burayı Tıklayınız.
14 + 4 = Yandaki Sayıların Toplamını Yazınız.
Üye Olmak Için Tıklayınız.OfoSoft Web TasarımDuyurular

OfoSoft Web TasarımKöşe Yazarları
Özlem Olmazlara Olurumdun 05.12.2011
ÖzlemAtalar Özlem Atalar
AbdülkadirSELVİ Abdülkadir SELVİ
FikretTemel Fikret Temel
HakanTopuzoğlu Hakan Topuzoğlu
SedaBilici Seda Bilici
ZeynepÖz Zeynep Öz


Bir Işık İş Sağlığı ve Güvenliği

OfoSoft Web TasarımSinemalarda Ne Var?
OfoSoft Web TasarımAnketimiz
İşinizden memnun musunuz?
Hayır
%27,8
OfoSoft
Evet
%33,0
OfoSoft
Ne evet ne hayır
%8,41
OfoSoft
İşsizim
%30,7
OfoSoft
Toplam Oy : 309
    Tüm Anketler


OfoSoft Web Tasarımİstatistikler
OfoSoft Web Tasarım
Aktif Ziyaretçi
: 22
OfoSoft Web Tasarım
Bugün Tekil
: 662
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Haber
: 5742
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Firma
: 1159
OfoSoft Web Tasarım
Onaylanacak
: 21
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Üye
: 507
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Dosya
: 6
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Döküman
: 184
OfoSoft Web Tasarım
Toplam İlan
: 2
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Ürün
: 0
 AB Destekli Hibe Almaya Hak Kazanan Projelerin Tanıtımı Yapıldı 
Avrupa Birliği Destekli sektörel yatırım alanlarında genç istihdamın desteklenmesi programı sonuçlandı.
Tarih
:
11.04.2016
Güncellenme
:
12.04.2016
Kategorisi
:
Ekonomi
Okunma
:
3538
Yorum
:
0
Kaynak
:
www.sivasilozel

Program kapsamında kabul gören projelerin tanıtımı Sivas İl Özel İdaresi’nde yapıldı. Toplantıya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ve proje ortakları katıldı.  

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın program otoritesi olarak yürüttüğü Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programının amacının; genç istihdamı destekleyerek ve genç işsizlik oranını azaltarak daha çok kişinin istihdam edilmesinin sağlanması olduğunu söyledi. Hibe Programından 59 proje içerisinde ilimizden toplam 4 projenin hibe almaya hak kazandığını dile getiren Ayhan, “3 projenin sözleşmesi imzalanmıştır. Bu 3 projenin toplam maliyeti ise yaklaşık 1 milyon Avro’ dur.“ dedi.  

Bu projelerden, Sivas İl Özel İdaresi adına sunulan, Yan Sanayi Endüstriyel Bakım Onarım Elemanı Yetiştirme Projesi için 250 bin Avro hibe desteği alındığını söyleyen Ayhan, “Projemiz ile meslek liselerinin veya meslek yüksekokullarının elektrik, elektronik, makine teknolojisi, mekatronik ve otomasyon bölümünden mezun olmuş 20 gence endüstriyel bakım onarım konusunda mesleki beceri kazandırılacaktır. Kursiyerlerimize proje iştirakçimiz Sivas Halk Eğitim Merkezi tarafından Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ve 5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanunu’na göre uluslararası geçerliliği olan 3 sertifika verilecektir. Haziran ayında başlanacak eğitimler için kursiyer ilanına çıkılmıştır. Sivas’ta ikamet eden 18-29 yaş arasında İŞKUR’a kayıtlı işsiz gençler Sivas Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi proje ofisine başvuruda bulunabilirler.“ diye konuştu.   

Sivas Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği adına sunulan, Genç İstihdamın Desteklenmesi Projesi için 206 bin Avro hibe desteği alındığını dile getiren Ayhan, “Proje ile 25 işsiz genç resepsiyonist, 25 işsiz genç de servis elemanı alanında mesleki eğitim alarak her iki grup da genel beceri eğitimleri (iletişim becerileri ve ileri seviye İngilizce eğitimi) ve işbaşı eğitimlerine katılacaktır. 9 ay sürecek eğitimlere Mayıs ayı içerisinde başlanacaktır. Kursiyer ilanına çıkılmış olup, Sivas’ta ikamet eden en az lise mezunu, 18-29 yaşlarında ve Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne kayıtlı işsiz gençler Sivas Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği proje ofisine başvuruda bulunabilirler.” şeklinde konuştu.   

Şarkışla Köylere Hizmet Götürme Birliği adına sunulan, Şarkışla İstihdamı Geliştirme Projesi için de 218 bin Avro hibe desteği alındığını aktaran Ayhan, proje ile 18-29 yaş arası 50 işsiz gencin mobilya elemanı, 50 işsiz gencinde tekstil elemanı alanında mesleki eğitim alarak her iki grup da genel beceri eğitimlerine katılacaklarını ifade etti.  

Ayhan, Sivas Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ve Sivas Sultanşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şarkışla Halk Eğitim Merkezi ve Şarkışla Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ortaklığında yürütülecek bu projeler kapsamında ilimizde toplam 170 kursiyerin mesleki eğitim alarak sanayi, hizmet, mobilya ve tekstil sektörlerinin ihtiyaç duyduğu alanlarda nitelikli hale geleceğini sözlerine ekledi.  

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ise söz konusu projelerin kabul edilmesinin Sivas için önemli bir kazanç olduğunu ifade ederek, projede emeği geçen herkese teşekkür etti. Projelerin Sivas istihdamına cansuyu katacağını belirten Altunsoy, “Program kapsamında mesleki teknik liselerde okuyan öğrencilerimize eğitimler verilecek. Böylece öğrencilerimiz aldıkları eğitimleri en iyi şekilde iş hayatına yansıtacaklar.“ dedi. (SİVAS İL ÖZEL İDARESİ)

 

        Içeriği Paylasın Butonu    
 Habere Ait Yorumlar                                                  Toplam Yorum Sayısı : 0

Henüz Yorum Yazılmamıştır...
abaragambimumbara
Sayfa Başı
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sayfa Başı
Telif Hakkı 2009-2015 SivasRehberim.Net'e Aittir. Her Hakkı Saklıdır.
Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Burç YorumlarıRadyo TV ServisiMuzik KutusuGitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.
Site Güvenliğini Kontrol Et

RSS Servisi
SivasRehberim.Net adresi üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz.
OfoSoft Web Tasarım

W3 Kontrolu Yap
Sitede yer alan kullanıcı yorumları üyelik sözleşmesinde kabul edildiği şekilde yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.
Bu sitenin alt yapısında OfoSoft Web Tasarım tarafından geliştirilen OfoSoft Şehir Rehberi Sistemi kullanılmaktadır.
Bu siteden en iyi görüntüyü 1024*768 ve üzeri ekran çözünürlüğünde alabilirsiniz. Tavsiye edilen internet tarayıcımız Mozilla Firefox'dur.

Sayfanın Yüklenme Zamanı : 1,95 saniyedir.

Sayfayı Tekrar YükleSayfayı Yenileyerek Yükle

Proje Başlangıç : 03.2009