Ana Sayfa İçin Tıklayınız Haber Servisi OfoSoft Web Tasarım Eğitim-Öğretim OfoSoft Web Tasarım OfoSoft Web Tasarım CÜ ile İşkur ve Sivas TSO Arasında Protokol İmzalandı
Yemek Siparişi | Çiçek Siparişi | Sinema | Seyahat | Etkinlikler
Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Astroloji | Oyun | S.S.S.
Firmanızı Ekleyin Telefon Rehberi Nöbetçi Eczaneler Link Bankası Harita Servisi Ulusal Gazete Manşetleri Sivas Dışındaki Sivaslı Firmalar
Sivasımız Gezi Rehberi

OfoSoft Web TasarımÜye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre Şifrenizi hatırlamıyorsanız Burayı Tıklayınız.
6 + 1 = Yandaki Sayıların Toplamını Yazınız.
Üye Olmak Için Tıklayınız.OfoSoft Web TasarımDuyurular

OfoSoft Web TasarımKöşe Yazarları
Özlem Olmazlara Olurumdun 05.12.2011
ÖzlemAtalar Özlem Atalar
AbdülkadirSELVİ Abdülkadir SELVİ
FikretTemel Fikret Temel
HakanTopuzoğlu Hakan Topuzoğlu
SedaBilici Seda Bilici
ZeynepÖz Zeynep Öz


Bir Işık İş Sağlığı ve Güvenliği

OfoSoft Web TasarımSinemalarda Ne Var?
OfoSoft Web TasarımAnketimiz
İşinizden memnun musunuz?
Hayır
%27,8
OfoSoft
Evet
%33,0
OfoSoft
Ne evet ne hayır
%8,41
OfoSoft
İşsizim
%30,7
OfoSoft
Toplam Oy : 309
    Tüm Anketler


OfoSoft Web Tasarımİstatistikler
OfoSoft Web Tasarım
Aktif Ziyaretçi
: 13
OfoSoft Web Tasarım
Bugün Tekil
: 136
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Haber
: 5742
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Firma
: 1159
OfoSoft Web Tasarım
Onaylanacak
: 21
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Üye
: 507
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Dosya
: 6
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Döküman
: 184
OfoSoft Web Tasarım
Toplam İlan
: 2
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Ürün
: 0
 CÜ ile İşkur ve Sivas TSO Arasında Protokol İmzalandı 
Cumhuriyet Öğrencilerine iş ve staj imkanı sağlanacak.
Tarih
:
10.02.2016
Güncellenme
:
10.02.2016
Kategorisi
:
Eğitim-Öğretim
Okunma
:
3162
Yorum
:
0
Kaynak
:
www.cumhuriyet.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından işsizlerin mesleki deneyimlerinin arttırılmasına ve teorik bilgilerinin uygulama yapılarak geliştirilmesine yönelik uygulanan işbaşı eğitim programlarından öğrencilerinde istenen düzeyde yararlanması ve gerek zorunlu, gerekse isteğe bağlı stajlarını bu kapsamda gerçekleştirebilmelerini amaçlandığı protokol sözleşmesi Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas İş Kur Müdürlüğü ve Sivas Ticaret ve Sanayi Odası arasında imzalandı.
 
Rektörlük makamında gerçekleşen protokol imza törenine Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık, Sivas İş Kur Müdürü Nurettin Köksal, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Zeki Özdemir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Erkul, Prof. Dr. Sami Hizmetli,  TSO Genel Sekreteri Mutlu Türkoğlu, Üniversitemiz Genel Sekreter Yardımcısı Sami Bozpolat katıldı.
 
İmza töreninde konuşan İş Kur İl Müdürü Köksal, iş başı eğitim programının protokolünü imzaladıklarını ifade ederek, “Bu protokolden firmalarımız %70 faydalanırken, %30 kısımlık payı ise Cumhuriyet Üniversitemize ayırdık. Projeden staj zorunluluğu olduğu için Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi öğrencileri öncelikli olarak faydalanabilecektir. Bu projede öğrencilerimiz hem iş sahasını tanıyacak, hemde maddi olarak destek alacaklar. Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı’nın da iş başı programı düzenlemesi halinde kendilerine katkı sağlayacağız. Fakat bu programlardan faydalanmak isteyecek öğrencilerin Cumhuriyet Üniversitesi’nde eğitim görmesi şartı vardır. Öğrencilerimizin 4 aylık çalışma süresini yakın zamanda 6 aya çıkarmayı planlıyoruz. Bu protokole ev sahipliği yapan Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Faruk Kocacık’a ve TSO Başkan Vekili Zeki Özdemir’e çok teşekkür ederiz.”  ifadelerine yer verdi.  
 
TSO Başkan Vekili Zeki Özdemir ise konuşmasında, Ticaret ve Sanayi Odası olarak İşkur İl Müdürlüğümüz aracılığıyla Üniversitemizdeki eğitimli ve verimli gençlerin iş sahasına katılması herkes adına çok faydalı olacaktır. Üniversitemiz her zaman sanayi-şehir işbirliği yaparak Sivas’ın  gelişmesine katkı sağlayan bir kurumumuz. Umarım bu protokol Sivas’a, Üniversitemize ve öğrencilerimize faydalı olur. Rektörümüze ve İşkur müdürümüze teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.  
 
Rektörümüz Prof. Dr. Faruk Kocacık ise imzalanan protokolün Üniversite-şehir işbirliği çalışmasına iyi bir örnek olduğunu söyleyerek sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu proje sayesinde öğrencilerimiz hem iş deneyimi sahibi olacak, hemde teorik bilgilerinin uygulamaya geçmesine vesile olacaktır. İşsizlerin mesleki deneyimlerinin artırılması ve teorik bilgilerin uygulama yaparak artmasını amaçlayan İşkur, öğrencilerimize yönelikte bir çalışma yapmıştır. Bu çalışma ile Üniversitemiz, daha çok talep edilen bir Üniversite olacaktır. İşkur Müdürümüz ve TSO Başkan Vekilimize ve bu projeye destek sağlayan  katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Konuşmaların ardından karşılıklı protokoller imzalandı. (CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ)

 

 

        Içeriği Paylasın Butonu    
 Habere Ait Yorumlar                                                  Toplam Yorum Sayısı : 0

Henüz Yorum Yazılmamıştır...
abaragambimumbara
Sayfa Başı
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sayfa Başı
Telif Hakkı 2009-2015 SivasRehberim.Net'e Aittir. Her Hakkı Saklıdır.
Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Burç YorumlarıRadyo TV ServisiMuzik KutusuGitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.
Site Güvenliğini Kontrol Et

RSS Servisi
SivasRehberim.Net adresi üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz.
OfoSoft Web Tasarım

W3 Kontrolu Yap
Sitede yer alan kullanıcı yorumları üyelik sözleşmesinde kabul edildiği şekilde yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.
Bu sitenin alt yapısında OfoSoft Web Tasarım tarafından geliştirilen OfoSoft Şehir Rehberi Sistemi kullanılmaktadır.
Bu siteden en iyi görüntüyü 1024*768 ve üzeri ekran çözünürlüğünde alabilirsiniz. Tavsiye edilen internet tarayıcımız Mozilla Firefox'dur.

Sayfanın Yüklenme Zamanı : 2,66 saniyedir.

Sayfayı Tekrar YükleSayfayı Yenileyerek Yükle

Proje Başlangıç : 03.2009