Ana Sayfa İçin Tıklayınız Haber Servisi OfoSoft Web Tasarım Ziraat OfoSoft Web Tasarım OfoSoft Web Tasarım Tarım Sektörüne 55 Adet Proje Kazandırıldı
Yemek Siparişi | Çiçek Siparişi | Sinema | Seyahat | Etkinlikler
Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Astroloji | Oyun | S.S.S.
Firmanızı Ekleyin Telefon Rehberi Nöbetçi Eczaneler Link Bankası Harita Servisi Ulusal Gazete Manşetleri Sivas Dışındaki Sivaslı Firmalar
Sivasımız Gezi Rehberi

OfoSoft Web TasarımÜye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre Şifrenizi hatırlamıyorsanız Burayı Tıklayınız.
6 + 3 = Yandaki Sayıların Toplamını Yazınız.
Üye Olmak Için Tıklayınız.OfoSoft Web TasarımDuyurular

OfoSoft Web TasarımKöşe Yazarları
Özlem Olmazlara Olurumdun 05.12.2011
ÖzlemAtalar Özlem Atalar
AbdülkadirSELVİ Abdülkadir SELVİ
FikretTemel Fikret Temel
HakanTopuzoğlu Hakan Topuzoğlu
SedaBilici Seda Bilici
ZeynepÖz Zeynep Öz


Bir Işık İş Sağlığı ve Güvenliği

OfoSoft Web TasarımSinemalarda Ne Var?
OfoSoft Web TasarımAnketimiz
İşinizden memnun musunuz?
Hayır
%27,8
OfoSoft
Evet
%33,0
OfoSoft
Ne evet ne hayır
%8,41
OfoSoft
İşsizim
%30,7
OfoSoft
Toplam Oy : 309
    Tüm Anketler


OfoSoft Web Tasarımİstatistikler
OfoSoft Web Tasarım
Aktif Ziyaretçi
: 13
OfoSoft Web Tasarım
Bugün Tekil
: 137
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Haber
: 5742
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Firma
: 1159
OfoSoft Web Tasarım
Onaylanacak
: 21
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Üye
: 507
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Dosya
: 6
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Döküman
: 184
OfoSoft Web Tasarım
Toplam İlan
: 2
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Ürün
: 0
 Tarım Sektörüne 55 Adet Proje Kazandırıldı 
Sivas İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü 2015 yılı programını başarıyla tamamladı.
Tarih
:
03.02.2016
Güncellenme
:
03.02.2016
Kategorisi
:
Ziraat
Okunma
:
895
Yorum
:
0
Kaynak
:
www.sivasilozel

İlimiz tarım sektörünün gelişmesine yönelik önemli çalışmalar yapan Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, 55 adet proje uygulayarak 6 milyon 852 bin TL harcama gerçekleştirdi.

Geçen yıl bütçesine 4 milyon TL ödenek ayrılan müdürlüğün uygulanan projelerle mevcut ödeneğin üzerinde bir rakama ulaştığı görüldü. Toprak sulama projeleri için 3.000.000 TL program ödeneğine karşılık 5.729.106 TL harcama yapılırken parasal gerçekleşme ise  %190 olarak yansıdı. Yapılan harcamalar ile 39 adet sulama tesisi hizmete girerken, 4 tanesi % 90 seviyesinde olmak üzere 6 adet işinde 2016 yılında bitirilmesi planlandı. Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’nün çalışmaları kapsamında 6 bin 670 dekar arazi sulamaya açılarak İl Özel İdaresi tarafından sulanan toplam arazi 438.280 dekara ulaştı. Ayrıca 2015 yılı toprak sulama çalışmaları kapsamında önceki yıllarda sulamaya açılmış olan, ancak çeşitli nedenlerle sulama faaliyetlerinin kesintiye uğradığı 25.600 dekar arazide bakım-onarım ve iyileştirme çalışmaları yapılarak tekrar sulama imkânı sağlandı.

Tarımsal projeler kapsamında Sivas’ta sebzecilik ve meyvecilik faaliyetlerinin geliştirilmesi, örtü altı yetiştiriciliği ile seracılık faaliyetlerinin yaygınlaştırılması sağlanırken, serbest sistem doğal tavukçuluk faaliyetleri ve koyunculuğun geliştirilmesi gibi konularda ise 10 adet proje hayata geçti. Acil onarım ihtiyacı bulunan Suşehri Merkez ve Yeşilyayla, Boyalıca, Eskişar köyleri sulama tesisi, Yıldızeli Altınoluk, Aşağı Çakmak, Orta Çakmak Göleti dolusavak-dipsavak, Yavu ve Gürün Tepecik sulama tesisi onarımları da gerçekleştirilerek çiftçinin yüzü güldürüldü. Diğer yandan Koyulhisar’ın 12 köyünde devlet vatandaş işbirliği ile gerçekleştirilen sulama tesisleri yapımı, Sıcak Çermik, Bayat, Navruz, Menteşe köyleri elektropompaj sulama tesisi uygulamaları ise hayata geçirilerek sulu tarımın bu bölgelerde de yaygınlaştırılması sağlandı.

Ağaçlandırma çalışmaları kapsamında ise meyve ve orman ağacı dikimlerine hız verildi. Köylerde meyve fidanı dağıtımı yapılarak 35.000 adet elma, 17.000 adet badem, 10.500 adet ceviz olmak üzere toplamda 62.500 adet fidan toprakla buluşturuldu. Ormancılığın yaygınlaşması ve ağaç sevgisinin aşılanması amacıyla da kırsala yönelik 30.000 adet çam fidanının çiftçilere dağıtımı sağlandı. 2015 yılı içerisinde toplam 92.500 adet fidanın ilçe ve köylerde dikimi sağlanırken, dikilen fidanlar ile meyve bahçesi 1.700 dekar, çam dikilen alan 500 dekar olmak üzere 2.200 dekar arazi ağaçlandırılarak yeşil alana kazandırıldı.

2015 yılına damgasını vuran Sivas İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, AGRO SİVAS 2015 II. Tarım Fuarına stant açarak faaliyetlerinin tanıtımını da gerçekleştirdi.

Tarımsal hizmetler alanında Sivas’ın dolu dolu bir yıl geçirdiğini vurgulayan Sivas il Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, “Tarım ve hayvancılık kenti olan Sivas’ı daha da ilerilere taşımak için uğraşıyoruz. Sulu tarımın, meyvecilik ve sebzeciliğin gelişmesi amacıyla birçok projeyi hayata geçirdik. Sivas’ı yeşil örtüye bürümek için de on binlerce fidanın toprakla buluşmasını sağladık. 2016 yılı Sivas’ın tarım ve hayvancılıkta daha da ileri noktalara taşınacağı bir yıl olacak.” dedi. (SİVAS İL ÖZEL İDARESİ)

 

        Içeriği Paylasın Butonu    
 Habere Ait Yorumlar                                                  Toplam Yorum Sayısı : 0

Henüz Yorum Yazılmamıştır...
abaragambimumbara
Sayfa Başı
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sayfa Başı
Telif Hakkı 2009-2015 SivasRehberim.Net'e Aittir. Her Hakkı Saklıdır.
Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Burç YorumlarıRadyo TV ServisiMuzik KutusuGitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.
Site Güvenliğini Kontrol Et

RSS Servisi
SivasRehberim.Net adresi üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz.
OfoSoft Web Tasarım

W3 Kontrolu Yap
Sitede yer alan kullanıcı yorumları üyelik sözleşmesinde kabul edildiği şekilde yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.
Bu sitenin alt yapısında OfoSoft Web Tasarım tarafından geliştirilen OfoSoft Şehir Rehberi Sistemi kullanılmaktadır.
Bu siteden en iyi görüntüyü 1024*768 ve üzeri ekran çözünürlüğünde alabilirsiniz. Tavsiye edilen internet tarayıcımız Mozilla Firefox'dur.

Sayfanın Yüklenme Zamanı : 2,43 saniyedir.

Sayfayı Tekrar YükleSayfayı Yenileyerek Yükle

Proje Başlangıç : 03.2009