Ana Sayfa İçin Tıklayınız Haber Servisi OfoSoft Web Tasarım Tüketici Haberleri OfoSoft Web Tasarım OfoSoft Web Tasarım Elektriğe Gizli Zam Tepkisi
Yemek Siparişi | Çiçek Siparişi | Sinema | Seyahat | Etkinlikler
Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Astroloji | Oyun | S.S.S.
Firmanızı Ekleyin Telefon Rehberi Nöbetçi Eczaneler Link Bankası Harita Servisi Ulusal Gazete Manşetleri Sivas Dışındaki Sivaslı Firmalar
Sivasımız Gezi Rehberi

OfoSoft Web TasarımÜye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre Şifrenizi hatırlamıyorsanız Burayı Tıklayınız.
2 + 1 = Yandaki Sayıların Toplamını Yazınız.
Üye Olmak Için Tıklayınız.OfoSoft Web TasarımDuyurular

OfoSoft Web TasarımKöşe Yazarları
Özlem Olmazlara Olurumdun 05.12.2011
ÖzlemAtalar Özlem Atalar
AbdülkadirSELVİ Abdülkadir SELVİ
FikretTemel Fikret Temel
HakanTopuzoğlu Hakan Topuzoğlu
SedaBilici Seda Bilici
ZeynepÖz Zeynep Öz


Bir Işık İş Sağlığı ve Güvenliği

OfoSoft Web TasarımSinemalarda Ne Var?
OfoSoft Web TasarımAnketimiz
İşinizden memnun musunuz?
Hayır
%27,8
OfoSoft
Evet
%33,0
OfoSoft
Ne evet ne hayır
%8,41
OfoSoft
İşsizim
%30,7
OfoSoft
Toplam Oy : 309
    Tüm Anketler


OfoSoft Web Tasarımİstatistikler
OfoSoft Web Tasarım
Aktif Ziyaretçi
: 22
OfoSoft Web Tasarım
Bugün Tekil
: 662
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Haber
: 5742
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Firma
: 1159
OfoSoft Web Tasarım
Onaylanacak
: 21
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Üye
: 507
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Dosya
: 6
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Döküman
: 184
OfoSoft Web Tasarım
Toplam İlan
: 2
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Ürün
: 0
 Elektriğe Gizli Zam Tepkisi 
Elektriğe yapılan zammın yüzde 6.8 değil, yüzde 40 ile yüzde 60 oranlarında olduğununu ifade eden Tüketici Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Hasan Atak, bu konuda hükümetten açıklama beklediklerini söyledi.
Tarih
:
30.01.2016
Güncellenme
:
30.01.2016
Kategorisi
:
Tüketici Haberleri
Okunma
:
1905
Yorum
:
0
Kaynak
:
www.yenimesaj.c

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Hasan Atak, "Elektriğe yapılan zam oranı yüzde 6.8 olarak açıklansa da gizli zam yapılmıştır. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bu konuda halkı bilinçlendirecek bir açıklama yapmalıdır." dedi.

Atak, Eskişehir Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Şube Başkanı Sülahi Özalp ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, son dönemde vatandaşlara yüklü miktarda elektrik faturası geldiğini söyledi. Fatura detaylarının, dağıtım bedellerinin, iletim bedellerinin ve birçok kalemde kesilen ücretlerin içeriğinin tam olarak açıklanması gerektiğini ifade eden Atak, şunları kaydetti: "Elektriğe yapılan zam oranı yüzde 6.8 olarak açıklansa da gizli zam yapılmıştır. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bu konuda halkı bilinçlendirecek bir açıklama yapmalıdır. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), elektrik fiyatlarını 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle 6.8 oranında artırdığını açıkladı. Yapılan bu artış, elektrik dağıtım şirketlerinin yapması gereken zorunlu yatırım ve işletme giderleri, iletim yatırım ihtiyacı ve enerji maliyetlerindeki artış sebebi olarak açıklamıştır. Ancak son faturalarda zammın yüzde 6.8 değil, yüzde 40 ile yüzde 60 oranlarında olduğunu gösteriyor. Bunun en büyük sebebi, faturalar yoluyla tahsil edilen 6 kalemin miktarının net olarak tespit edilemeyecek şekilde artırılmış olmasıdır."

Dağıtım bedelinde artış yüzde 10

Atak, faturaların incelendiğinde enerji maliyetlerini içeren perakende enerji bedelindeki artışın yüzde 3.7 olduğunu dile getirerek "Dağıtım bedeli adı altındaki kalemde artışın yüzde 10'u aşmış olduğunu görüyoruz. Bunun yanı sıra geçmişte faturalar yoluyla kayıp ve kaçak bedeli, iletim bedeli, sayaç okuma bedeli gibi ücretlerin de 'dağıtım bedeli' adı altında tek bir torbaya konduğu, böylece vatandaşın cebinden toplamda yılda en az 1.8 milyar lira çıkmasına neden olduğu görülmektedir. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bu hususta uygulanan gerçek zammı açıklamalıdır." diye konuştu. TÜKODER Şube Başkanı Sülahi Özalp ise yaşanan durumun vatandaşın bilgi edinme hakkını ihlal etmek olduğunu vurgulayarak, "Bu durum enerji piyasasının şeffaflık ilkesine aykırıdır. Bizler tüketici örgütleri olarak bütün hukuki yollara başvurarak söz konusu zamların geri çekilmesi için gerekli girişimleri yapacağız." ifadelerini kullandı. (YENİ MESAJ)

 

 

        Içeriği Paylasın Butonu    
 Habere Ait Yorumlar                                                  Toplam Yorum Sayısı : 0

Henüz Yorum Yazılmamıştır...
abaragambimumbara
Sayfa Başı
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sayfa Başı
Telif Hakkı 2009-2015 SivasRehberim.Net'e Aittir. Her Hakkı Saklıdır.
Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Burç YorumlarıRadyo TV ServisiMuzik KutusuGitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.
Site Güvenliğini Kontrol Et

RSS Servisi
SivasRehberim.Net adresi üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz.
OfoSoft Web Tasarım

W3 Kontrolu Yap
Sitede yer alan kullanıcı yorumları üyelik sözleşmesinde kabul edildiği şekilde yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.
Bu sitenin alt yapısında OfoSoft Web Tasarım tarafından geliştirilen OfoSoft Şehir Rehberi Sistemi kullanılmaktadır.
Bu siteden en iyi görüntüyü 1024*768 ve üzeri ekran çözünürlüğünde alabilirsiniz. Tavsiye edilen internet tarayıcımız Mozilla Firefox'dur.

Sayfanın Yüklenme Zamanı : 2,15 saniyedir.

Sayfayı Tekrar YükleSayfayı Yenileyerek Yükle

Proje Başlangıç : 03.2009