Ana Sayfa İçin Tıklayınız Haber Servisi OfoSoft Web Tasarım Kültür-Sanat OfoSoft Web Tasarım OfoSoft Web Tasarım Çizgilerin ve Fırçanın Dilinden Sivas
Yemek Siparişi | Çiçek Siparişi | Sinema | Seyahat | Etkinlikler
Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Astroloji | Oyun | S.S.S.
Firmanızı Ekleyin Telefon Rehberi Nöbetçi Eczaneler Link Bankası Harita Servisi Ulusal Gazete Manşetleri Sivas Dışındaki Sivaslı Firmalar
Sivasımız Gezi Rehberi

OfoSoft Web TasarımÜye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre Şifrenizi hatırlamıyorsanız Burayı Tıklayınız.
8 + 3 = Yandaki Sayıların Toplamını Yazınız.
Üye Olmak Için Tıklayınız.OfoSoft Web TasarımDuyurular

OfoSoft Web TasarımKöşe Yazarları
Özlem Olmazlara Olurumdun 05.12.2011
ÖzlemAtalar Özlem Atalar
AbdülkadirSELVİ Abdülkadir SELVİ
FikretTemel Fikret Temel
HakanTopuzoğlu Hakan Topuzoğlu
SedaBilici Seda Bilici
ZeynepÖz Zeynep Öz


Bir Işık İş Sağlığı ve Güvenliği

OfoSoft Web TasarımSinemalarda Ne Var?
OfoSoft Web TasarımAnketimiz
İşinizden memnun musunuz?
Hayır
%27,8
OfoSoft
Evet
%33,0
OfoSoft
Ne evet ne hayır
%8,41
OfoSoft
İşsizim
%30,7
OfoSoft
Toplam Oy : 309
    Tüm Anketler


OfoSoft Web Tasarımİstatistikler
OfoSoft Web Tasarım
Aktif Ziyaretçi
: 17
OfoSoft Web Tasarım
Bugün Tekil
: 662
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Haber
: 5742
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Firma
: 1159
OfoSoft Web Tasarım
Onaylanacak
: 21
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Üye
: 507
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Dosya
: 6
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Döküman
: 184
OfoSoft Web Tasarım
Toplam İlan
: 2
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Ürün
: 0
 Çizgilerin ve Fırçanın Dilinden Sivas 
İlimizde 2016 yılı Sivas Valiliğince "Kadı Burhaneddin Yılı" ilan edildi. Bu kapsamda Sivas İl Özel İdaresi ilk etkinliğini "Çizgilerin ve Fırçanın Dilinden Sivas" konulu sergi ile gerçekleştirdi. 
Tarih
:
09.01.2016
Güncellenme
:
09.01.2016
Kategorisi
:
Kültür-Sanat
Okunma
:
1409
Yorum
:
0
Kaynak
:
www.sivas.gov.t

Şems-î Sivasi İl Halk Kütüphanesi'nde 7-14 Ocak tarihleri arasında açık olacak serginin açılışına Vali Âlim Barut’un yanı sıra; Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, Vali Yardımcıları Turgay İlhan ve Salih Ayhan (İl Özel İdaresi Genel Sekreteri), kaymakamlar, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ressam Cemal Akyıldız'ın gravür, Metin Keskin'in ise suluboya ile Sivas'ın tarihi eserlerini çizdikleri eserlerin yer aldığı sergide bir konuşma yapan Vali Âlim Barut, serginin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, “Her toplantıda söylediğim gibi gelecek geçmişin üzerine kurulur. Burada atalarımızın geçmişten bize miras bıraktığı çok güzel eserleri fotoğraf karesi içerisine hapsediyoruz, bir anlamda ölümsüzleştiriyoruz. Bu konuda Sivas İl Özel İdaresi ve değerli ressamlarımız dünya çapındaki güzel eserleri ortaya çıkardılar. Biz de Sivas için, geçmişle gelecek arasında köprü kurmak için gerekli olduğuna inandığımız sergiyi açmış bulunuyoruz. Sergimiz aynı zamanda Kadı Burhanettin yılına da denk geldi. Bundan sonra Sivas geçmişiyle geleceğe daha iyi bakacak.” dedi.

Açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı (İl Özel İdaresi Genel Sekreteri) Salih Ayhan ise 2016 yılının Kadı Burhanettin yılı olarak ilan edildiğini hatırlatarak, “Sivas tarihi ile yaşıyor diye 3 yıldır proje yürütüyoruz. 30 gravür ve 27 tane de daha önce Metin Keskin tarafından resmedilmiş sulu boya çalışmamız 57 resmi sergimizde yayınlayacağız. Bu konuda Cemal Akyıldız hocamıza, Metin Keskin'e, Sayın Valimiz Âlim Barut'a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Koruduğumuz her değerin gelecek adına bir tapu olduğunu belirtmek istiyorum. Sadece sözle değil bu tarihi eserlerimizi resmederek ve restorasyona alarak eserlerimizi geleceğe taşımak için çaba sarf ediyoruz.” dedi.

Açılışın ardından Vali Âlim Barut, Ressam Cemal Akyıldız ile birlikte sergiyi gezerek gravürleri tek tek inceledi.
 
Programın son bölümünde ise Sivas İl Özel İdaresi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünce “Sivas Tarihiyle Buluşuyor” sloganıyla hazırlanan takvim ve gravürlerden oluşan setin tanıtımı yapıldı.
 
Vali Barut, geçtiğimiz yıl yapılan takvim ve gravürlerden bu yılda yapıldığını ifade ederek, "Takvim ve gravürlerden 5 bin adet baskı yapıldı. Dağıtımı kısa süre içinde yapılacak. Ben emeği geçen tüm personele teşekkür ediyorum." diyerek sözlerini tamamladı. (SİVAS VALİLİĞİ)


 

 

        Içeriği Paylasın Butonu    
 Habere Ait Yorumlar                                                  Toplam Yorum Sayısı : 0

Henüz Yorum Yazılmamıştır...
abaragambimumbara
Sayfa Başı
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sayfa Başı
Telif Hakkı 2009-2015 SivasRehberim.Net'e Aittir. Her Hakkı Saklıdır.
Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Burç YorumlarıRadyo TV ServisiMuzik KutusuGitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.
Site Güvenliğini Kontrol Et

RSS Servisi
SivasRehberim.Net adresi üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz.
OfoSoft Web Tasarım

W3 Kontrolu Yap
Sitede yer alan kullanıcı yorumları üyelik sözleşmesinde kabul edildiği şekilde yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.
Bu sitenin alt yapısında OfoSoft Web Tasarım tarafından geliştirilen OfoSoft Şehir Rehberi Sistemi kullanılmaktadır.
Bu siteden en iyi görüntüyü 1024*768 ve üzeri ekran çözünürlüğünde alabilirsiniz. Tavsiye edilen internet tarayıcımız Mozilla Firefox'dur.

Sayfanın Yüklenme Zamanı : 2,14 saniyedir.

Sayfayı Tekrar YükleSayfayı Yenileyerek Yükle

Proje Başlangıç : 03.2009