Ana Sayfa İçin Tıklayınız Haber Servisi OfoSoft Web Tasarım Fuarlar & Festivaller OfoSoft Web Tasarım OfoSoft Web Tasarım IV. Sivas Kitap Günlerinin Açılışı Gerçekleştirildi
Yemek Siparişi | Çiçek Siparişi | Sinema | Seyahat | Etkinlikler
Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Astroloji | Oyun | S.S.S.
Firmanızı Ekleyin Telefon Rehberi Nöbetçi Eczaneler Link Bankası Harita Servisi Ulusal Gazete Manşetleri Sivas Dışındaki Sivaslı Firmalar
Sivasımız Gezi Rehberi

OfoSoft Web TasarımÜye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre Şifrenizi hatırlamıyorsanız Burayı Tıklayınız.
9 + 4 = Yandaki Sayıların Toplamını Yazınız.
Üye Olmak Için Tıklayınız.OfoSoft Web TasarımDuyurular

OfoSoft Web TasarımKöşe Yazarları
Özlem Olmazlara Olurumdun 05.12.2011
ÖzlemAtalar Özlem Atalar
AbdülkadirSELVİ Abdülkadir SELVİ
FikretTemel Fikret Temel
HakanTopuzoğlu Hakan Topuzoğlu
SedaBilici Seda Bilici
ZeynepÖz Zeynep Öz


Bir Işık İş Sağlığı ve Güvenliği

OfoSoft Web TasarımSinemalarda Ne Var?
OfoSoft Web TasarımAnketimiz
İşinizden memnun musunuz?
Hayır
%27,8
OfoSoft
Evet
%33,0
OfoSoft
Ne evet ne hayır
%8,41
OfoSoft
İşsizim
%30,7
OfoSoft
Toplam Oy : 309
    Tüm Anketler


OfoSoft Web Tasarımİstatistikler
OfoSoft Web Tasarım
Aktif Ziyaretçi
: 23
OfoSoft Web Tasarım
Bugün Tekil
: 662
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Haber
: 5742
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Firma
: 1159
OfoSoft Web Tasarım
Onaylanacak
: 21
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Üye
: 507
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Dosya
: 6
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Döküman
: 184
OfoSoft Web Tasarım
Toplam İlan
: 2
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Ürün
: 0
 IV. Sivas Kitap Günlerinin Açılışı Gerçekleştirildi 
IV'üncüsü düzenlenen Sivas Kitap Günlerinin açılışı tarihi Sivas Kent Meydanında yapıldı. 
Tarih
:
29.08.2015
Güncellenme
:
02.09.2015
Kategorisi
:
Fuarlar & Festivaller
Okunma
:
1076
Yorum
:
0
Kaynak
:
www.sivasilozel

4 Eylül Sivas Kongresi'nin 96. yıldönümü Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında, Sivas Valiliği öncülüğünde, İl Özel İdaresinin koordinesinde bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Sivas Kitap Günlerinin açılışı tarihi Sivas Kent Meydanında yapıldı.  

Açılışa Vali Âlim Barut, Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterive Kitap Günleri genel koordinatörü Salih Ayhan, Vali Yardımcıları Turgay Çalışkan, Sezgin Üçüncü, Ömer Kalaylı ile il protokolü ve yazarlar katıldı.  

Sivas kitap günlerinin geleneksel hale getirildiğini söyleyen Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, bir hafta boyunca Sivaslılara kültür ziyafeti yaşatacaklarını söyledi. "Sivas Ellerinde Kitap Okunur" sloganıyla yola çıktıklarını dile getiren Ayhan, kitap günlerinin düzenlenmesinde bizlere katkı sunan kurum ve kişilere teşekkür etti. Ayhan, "Şehrimiz güzel bir organizasyona ev sahipliği yapıyor, tüm kitapseverleri tarihi kent meydanında görmek istiyoruz. Kitap okumak insanın geleceğine yapılan en güzel yatırımdır." diye konuştu.

Belediye Başkanı Sami Aydın ise, ilimizde sürekli hale getirilen kitap günlerinin kültürel ve sosyal açıdan çok önemli olduğunu ifade ederek, belediye olarak organizasyonda bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Kitap Günleri hakkında bilgi veren Vali Âlim Barut, "Kitap günleri için en büyük yeniliğimiz artık bundan sonra Sivas'ımızın yetiştirdiği değerlerin isimleriyle anılacak. Bu sene Şems-i Sivasi Hazretlerinin anısını yaşatmaya çalışacağız. Artık dört olduğumuza göre etkinliğimiz gelenekselleşmiş oldu. Bundan sonra hem gelenekselleşecek hem de her yıl Sivas'ın yetiştirmiş olduğu bir değerin ismiyle anılacak. 90 standımız var 120 yayınevi katılıyor. Tamamıyla yapılan anketler, sosyal medyadan gelen taleplere göre yayınevlerini ve yazarları belirledik." dedi.  

Vali Âlim Barut ve beraberindekiler daha sonra fuarda yayın evlerinin stantlarını gezerek kitapla buluşmakta zorluk çeken kırsalda yaşayan köy çocuklarına kütüphane  oluşturulması amacıyla kurulan kumbaraya kitap attı.

IV. Sivas kitap günlerinin ilk söyleşisinde genç yazar Büşra Küçük okurları ile buluşarak hayranlarının sorularını cevapladı. Küçük, yazar olmaya nasıl başladığını ve büyük beğeni toplayan "Kötü Çocuk" adlı kitabı hakkında bilgi verdi.  

Büşra Küçük'ün ardından yazar Turan Karataş 'Okuma Maceramız' konulu söyleşi yaptı. Karataş, okuma üzerine düşüncelerini paylaşarak, okumanın bir adabı olduğunu ve okumadan geçilen günlerin ziyan olduğunu söyledi. Karataş, insanların okumayı sevmesi gerektiğini belirterek, iyi kitaplarla buluşmayan insanların kitaplardan uzaklaştığını kaydetti.

Daha sonra yazar Ayşe Betül Avunç hayranları ile buluştu. Avunç, çocuklara arkeoloji ve mitolojiyi sevdirmek amacıyla kaleme aldığı kitaplar hakkında sorulara cevap verdi.

Günün son söyleşişinde ise şehrimizin önemli şahsiyetlerinden Prof. Dr. Recep Toparlı, Dr. Müjgan Üçer, Adnan Mahiroğulları, Mehmet Şarkışla, İbrahim Yasak ve İsmail Hakkı Acar "Mazideki Sivas" adlı paneli gerçekleştirdi. Sivas ile ilgili hafızalarda kalmayı hak etmeyen, mazide ne kadar anı varsa tarihi Buruciye Medresesi'nde yankılandı.   

Söyleşilerin ardından Vali Âlim Barut, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın ve Genel Sekteri Salih Ayhan ve diğer protokol üyeleri yazarlara plaket ve çeşitli hediyeler takdim etti. Yazarlar söyleşilerin ardından okurlarının kitaplarını imzalayarak sevenleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Öte yandan tarihi kent meydanında bulunan ağaçlara, hem etkinliğe hem de kitaba dikkat çekmek için 'Ağaçlar Kitap Açtı' sloganı ile kitap asılırken, ağaçlar vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Bazı vatandaşlar görüntüleri ölümsüzleştirmek için cep telefonları ile fotoğraf çekti.

Kitapseverler, 29 Ağustos - 04 Eylül tarihleri arasında tarihi kent meydanında 90 stantla 120'nin üzerinde yayınevinin katıldığı stantları 10.00 ile 22.00 saatleri arasında ziyaret edebilecekken, ayrıca tarihi Buruciye Medresesinde yazar, şair ve akademisyenlerin söyleşilerini de dinleyebilecekler. (SİVAS İL ÖZEL İDARESİ)

 

        Içeriği Paylasın Butonu    
 Habere Ait Yorumlar                                                  Toplam Yorum Sayısı : 0

Henüz Yorum Yazılmamıştır...
abaragambimumbara
Sayfa Başı
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sayfa Başı
Telif Hakkı 2009-2015 SivasRehberim.Net'e Aittir. Her Hakkı Saklıdır.
Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Burç YorumlarıRadyo TV ServisiMuzik KutusuGitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.
Site Güvenliğini Kontrol Et

RSS Servisi
SivasRehberim.Net adresi üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz.
OfoSoft Web Tasarım

W3 Kontrolu Yap
Sitede yer alan kullanıcı yorumları üyelik sözleşmesinde kabul edildiği şekilde yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.
Bu sitenin alt yapısında OfoSoft Web Tasarım tarafından geliştirilen OfoSoft Şehir Rehberi Sistemi kullanılmaktadır.
Bu siteden en iyi görüntüyü 1024*768 ve üzeri ekran çözünürlüğünde alabilirsiniz. Tavsiye edilen internet tarayıcımız Mozilla Firefox'dur.

Sayfanın Yüklenme Zamanı : 1,98 saniyedir.

Sayfayı Tekrar YükleSayfayı Yenileyerek Yükle

Proje Başlangıç : 03.2009