Ana Sayfa İçin Tıklayınız Haber Servisi OfoSoft Web Tasarım Siyaset OfoSoft Web Tasarım Adalet ve Kalkınma Partisi OfoSoft Web Tasarım Başkanlar Kurulu Ak Parti Adaylarını Konuk Etti
Yemek Siparişi | Çiçek Siparişi | Sinema | Seyahat | Etkinlikler
Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Astroloji | Oyun | S.S.S.
Firmanızı Ekleyin Telefon Rehberi Nöbetçi Eczaneler Link Bankası Harita Servisi Ulusal Gazete Manşetleri Sivas Dışındaki Sivaslı Firmalar
Sivasımız Gezi Rehberi

OfoSoft Web TasarımÜye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre Şifrenizi hatırlamıyorsanız Burayı Tıklayınız.
9 + 1 = Yandaki Sayıların Toplamını Yazınız.
Üye Olmak Için Tıklayınız.OfoSoft Web TasarımDuyurular

OfoSoft Web TasarımKöşe Yazarları
Özlem Olmazlara Olurumdun 05.12.2011
ÖzlemAtalar Özlem Atalar
AbdülkadirSELVİ Abdülkadir SELVİ
FikretTemel Fikret Temel
HakanTopuzoğlu Hakan Topuzoğlu
SedaBilici Seda Bilici
ZeynepÖz Zeynep Öz


Bir Işık İş Sağlığı ve Güvenliği

OfoSoft Web TasarımSinemalarda Ne Var?
OfoSoft Web TasarımAnketimiz
İşinizden memnun musunuz?
Hayır
%27,8
OfoSoft
Evet
%33,0
OfoSoft
Ne evet ne hayır
%8,41
OfoSoft
İşsizim
%30,7
OfoSoft
Toplam Oy : 309
    Tüm Anketler


OfoSoft Web Tasarımİstatistikler
OfoSoft Web Tasarım
Aktif Ziyaretçi
: 15
OfoSoft Web Tasarım
Bugün Tekil
: 137
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Haber
: 5742
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Firma
: 1159
OfoSoft Web Tasarım
Onaylanacak
: 21
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Üye
: 507
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Dosya
: 6
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Döküman
: 184
OfoSoft Web Tasarım
Toplam İlan
: 2
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Ürün
: 0
 Başkanlar Kurulu Ak Parti Adaylarını Konuk Etti 
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde oluşturulan ‘Başkanlar Kurulu’ seçimler öncesinde geleneksel olarak düzenlediği toplantıların 26’ncısını AK Parti Milletvekili adaylarıyla gerçekleştirdi.
Tarih
:
31.05.2015
Güncellenme
:
31.05.2015
Kategorisi
:
Siyaset
Alt Kategorisi
:
Adalet ve Kalkınma Partisi
Okunma
:
1700
Yorum
:
0
Kaynak
:
www.sivastso.or
Toplantıda konuşan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya Milletvekili adayları İsmet Yılmaz, Hilmi Bilgin, Selim Dursun, Adem Yıldırım, Yalçın Özdemir ve il Başkanı Ziya Şahin ile STK temsilcileri katıldı.

Toplantı ilk olarak, 13 yıldır faaliyetlerini sürdüren kurulun çalışmalarını içeren film gösterisi ile başladı. Başkanlar Kurulu adına Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım bir açılış konuşması yaptı.

Yıldırım, Sivas’ın Ankara’da dayısı olduğu için şanslı olduğunu belirterek; “Sivas’ın genel ve yerelde sorunlarımızı ortak tespit ediyoruz. Milletvekili olup, bakan olup Sivas’a hizmet edenlere teşekkür ediyoruz. Sayın Bakanım, bir telefonun ucundasınız. İstediğimiz zaman arayıp, ulaşabiliyoruz. İstediğimiz sorunu iletebiliyoruz. Sivas’ın bakan ve milletvekili olduğundan dolayı şanslıyız. STK’lar olarak tespit ettiğimiz sorunları gündemi taşıyoruz.” dedi.

SİLAH FABRİKASI KURULMASI GERÇEK DEĞİL

Sivas’taki bir billboarda “Silah fabrikası neden Sivas’a yapılmıyor?” şeklindeki ilanın doğruları yansıtmadığına dikkat çeken Başkan Yıldırım, “Bu yatırımı Sayın Bakanın engellediğini, TSO olarak bizim de destek vermediğimiz söyleniyor. Böyle bir şey yok. Silah fabrikası yapmak isteyen kişiye OSB’den ve Teknokentten yer verilmiştir. Ancak kamuoyunu arkasına alarak, amaç silah fabrikasını Sivas’a yapmak değil; daha önceki fabrikalar için taleplerinin yerine getirilmesini istiyor. 2.500 kişi çalışacak bir fabrika. Hepimiz işadamıyız. 13 dönümlük yere 5 bin metrekare fabrika yapmak zorunda. İşçilerin hepsini ayakta tutsa kimseyi buraya dahi sığdıramaz. Bu çağda öyle bir işletme yok. Bize de şöyle bir haksızlık yapılıyor. Ben ortaklık teklif etmişim. Kabul etmediği için de Sivas’a gelip yatırım yapmamış. Günahımız alınıyor. Kim kendi ülkesine ve iline yapılacak bir yatırımı istemeyebilir ki? Bunu düşünmek bile yanlış. Sivas’a yatırım yapmak isteyene şart sürmek mümkün değil. Yatırım yapmak isteyenin Bakanımız, milletvekillerimiz, bürokratlarımız ve sivil toplum örgütlerimiz ile yanındayız, sonuna kadar destekliyoruz. Ama sayın Bakanımızın, bakanlığını kullanarak, Sivas’a yatırım yapıyım diye de başka taraftan bir takım tavizler talep etmesini doğru bulmuyoruz.” dedi.

“BİZ ÜLKEYE SEVDALIYIZ, İTALYAN FİRMASINA DEĞİL”

Bakan İsmet Yılmaz da konuyla ilgili olarak, “İstanbul’da bir fabrikası var. Çalışan kişi sayısı yüz.  81 ilden neden Sivas’a gelmiş? İstanbul’da kurmuş olduğu fabrikayı aynı şartlarda Sivas’a da kurabilir. Hiçbir engel yok. İtalyan silaha şu şartla izin verilmiş: Yüzde 10’unu içeri satacaksın. Yüzde 90’ını ihracat yapacaksın. Eğer tam tersini yaparsan. Ürettiği ülkede satarsan Samsun’da Canik silah sanayi, Giresun’da Giresun silah sanayi, Trabzon’da Tisaş var. Ardeşen’de Ardeşen silah sanayi, Düzce’de sarsılmaz silah sanayi var. Hepsi diyor ki; bu İtalya’na bu izni verirseniz biz milli silah fabrikalarımızı kapatmak zorunda kalacağız diyor. Bu durum Vecihi kuşun uçak fabrikasını kapatması ile Nuri Demirağ uçak fabrikasını kapatmak eş değerdir. Eğer bu izin verilirse, vatana ihanet, alçaklıktır. Sivaslı hemşerilerimi kendisini kullandırmasına izin vermez. Şartları değiştirip, yep yeni kurallar kurmak istiyorsa o da milli silah sanayinin ölümü demektir. Biz ülkeye sevdalıyız, İtalyan firmasına değil.” diye konuştu.

TOBB ETÜ’DE OPTİMUM NOKTASINI BULACAĞIZ

TOBB ETÜ konusuna da açıklık getiren Bakan Yılmaz, “TOBB’un en son toplantısında Osman Yıldırım başkanımızla Başbakanımızın yanına gittik. Osman Bey, Başbakanımıza  “Efendim TOBB ETÜ Üniversitesinin sözünü verebilir miyim?” dedi. Başbakanımız da “Ver” dedi. İkimiz de şahidiz. Siyasi iradenin evet diye bir görüşü var. YÖK’ün de hangi kriterleri koyarsak, eğitim seviyesini düşürmeden üniversitelere kapı açmış oluruz şeklinde kararı var. Optimum noktasını bulduğumuzda çalışma yapacağız. Ankara bürokrasini çok iyi biliyorum. Çok iyi dostluklarım var. Konuştuğumuzda “Sadece TOBB ETÜ Sivas’a düşünmüyor. Bir çok üniversitenin bir çok yere böyle fakülteler açma talepleri var” deniliyor.  Birine izin verdiğinde diğerlerine de izin verecek. Acaba böyle bir izin verdiğimiz de eğitimin kalitesini düşür mü? Bizim burada hiçbir sıkıntı yok. Hangi şartı koyarlarsa koysunlar, bizim kongre merkezimizdeki şartı sağlıyor.”

2. ÜNİVERSİTE TEKLİFİMİZ MECLİS AÇILDIĞINDA ONAYLANACAK

“2011 seçimleri öncesinde sizlerle yaptığımız toplantıda 2. Üniversite talep edildi. Bunun üzerine dönemin Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ile görüştüm: ‘Öğrenci sayınız 50 bini geçerse olabilir’ dedi. Bu dönemde kanun teklifini hazırladık. Başbakanımızın oluru üzerine Meclise verdik. Bundan sonra ilk kurulacak üniversiteler arasında Sivas’ın ikinci üniversitesi olacak. Meclis açıldığında bu gerçekleşecek.”

Yılmaz, yeni dönemde teşvik konusunda iller ve ilçeler bazında yeniden düzenlemeye gidileceğini kaydetti. Sivas’ın büyükşehir olması konusundaki talepleri de “Büyükşehir ne getir, ne götür. Biraz bekleyelim. Büyükşehirleri inceleyelim sonra karar verelim.” dedi.

Askeri hastanen kapanması konusunda yapılan eleştirileri de yanıtlayan Bakan Yılmaz, “Ben askerin bakanıyım. Askeri hastane kapandıysa ilk önce itiraz askerden gelmesi lazım. Askerden bir itiraz gelmiyor da başkası konuşuyorsa burada bir şey var demektir.” dedi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve AK Parti Milletvekili adayları projelerini açıkladı, kurul üyelerinin sorularını cevapladı.

ANKARA-SİVAS UÇAK SEFERLERİ BAŞLIYOR

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, Sivas-Ankara uçak seferlerinin haftada üç gün olarak başlayacağını duyurdu. (SİVAS TİCARET ve SANAYİ ODASI)
        Içeriği Paylasın Butonu    
 Habere Ait Yorumlar                                                  Toplam Yorum Sayısı : 0

Henüz Yorum Yazılmamıştır...
abaragambimumbara
Sayfa Başı
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sayfa Başı
Telif Hakkı 2009-2015 SivasRehberim.Net'e Aittir. Her Hakkı Saklıdır.
Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Burç YorumlarıRadyo TV ServisiMuzik KutusuGitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.
Site Güvenliğini Kontrol Et

RSS Servisi
SivasRehberim.Net adresi üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz.
OfoSoft Web Tasarım

W3 Kontrolu Yap
Sitede yer alan kullanıcı yorumları üyelik sözleşmesinde kabul edildiği şekilde yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.
Bu sitenin alt yapısında OfoSoft Web Tasarım tarafından geliştirilen OfoSoft Şehir Rehberi Sistemi kullanılmaktadır.
Bu siteden en iyi görüntüyü 1024*768 ve üzeri ekran çözünürlüğünde alabilirsiniz. Tavsiye edilen internet tarayıcımız Mozilla Firefox'dur.

Sayfanın Yüklenme Zamanı : 2,38 saniyedir.

Sayfayı Tekrar YükleSayfayı Yenileyerek Yükle

Proje Başlangıç : 03.2009