Ana Sayfa İçin Tıklayınız Haber Servisi OfoSoft Web Tasarım Kültür-Sanat OfoSoft Web Tasarım OfoSoft Web Tasarım Kongre Müzesi Restorasyonu Devam Edecek
Yemek Siparişi | Çiçek Siparişi | Sinema | Seyahat | Etkinlikler
Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Astroloji | Oyun | S.S.S.
Firmanızı Ekleyin Telefon Rehberi Nöbetçi Eczaneler Link Bankası Harita Servisi Ulusal Gazete Manşetleri Sivas Dışındaki Sivaslı Firmalar
Sivasımız Gezi Rehberi

OfoSoft Web TasarımÜye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre Şifrenizi hatırlamıyorsanız Burayı Tıklayınız.
6 + 2 = Yandaki Sayıların Toplamını Yazınız.
Üye Olmak Için Tıklayınız.OfoSoft Web TasarımDuyurular

OfoSoft Web TasarımKöşe Yazarları
Özlem Olmazlara Olurumdun 05.12.2011
ÖzlemAtalar Özlem Atalar
AbdülkadirSELVİ Abdülkadir SELVİ
FikretTemel Fikret Temel
HakanTopuzoğlu Hakan Topuzoğlu
SedaBilici Seda Bilici
ZeynepÖz Zeynep Öz


Bir Işık İş Sağlığı ve Güvenliği

OfoSoft Web TasarımSinemalarda Ne Var?
OfoSoft Web TasarımAnketimiz
İşinizden memnun musunuz?
Hayır
%27,8
OfoSoft
Evet
%33,0
OfoSoft
Ne evet ne hayır
%8,41
OfoSoft
İşsizim
%30,7
OfoSoft
Toplam Oy : 309
    Tüm Anketler


OfoSoft Web Tasarımİstatistikler
OfoSoft Web Tasarım
Aktif Ziyaretçi
: 13
OfoSoft Web Tasarım
Bugün Tekil
: 661
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Haber
: 5742
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Firma
: 1159
OfoSoft Web Tasarım
Onaylanacak
: 21
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Üye
: 507
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Dosya
: 6
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Döküman
: 184
OfoSoft Web Tasarım
Toplam İlan
: 2
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Ürün
: 0
 Kongre Müzesi Restorasyonu Devam Edecek 
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarınca "Milli Mücadele Karargâhı" olarak kullanılan, Cumhuriyet'in temellerinin atıldığı Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi'nin restorasyonu devam edecek.
Tarih
:
12.03.2015
Güncellenme
:
12.03.2015
Kategorisi
:
Kültür-Sanat
Okunma
:
1530
Yorum
:
0
Kaynak
:
www.sivasilozel
Müzede yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veren Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, "Tarihi kararların alındığı binanın aslına uygun bir şekilde restore edilmesine başlanmıştı. Ancak çalışmalar durdu. Durma nedeni ödenek yetersizliğinden yada proje eksikliğinden değil, iç konsept teşhir tanzim projelerinin beraber yürüyeceğinden dolayı idi." dedi. Restorasyon sürecinin istenilen hızda gitmediğini vurgulayan Ayhan, "Yapılan projeler 8 defa Milli Saraylar Bilim Kuruluna girdi, kurul projeleri uygun görmedi. Ama çok şükür ki nihai sona ulaştık. Şuan sunulan projeler onaylandı. Biz de ihale sürecine başladık. Şuan restorasyon projesi, elektrik ve mekanik projesi onaylandı. İhale sürecine başladık diyebiliriz. Hedefimiz bu yıl restorasyonu bitirmek. Restorasyon işinin zaten yüzde 40'lık bir kısmı kalmıştı. İkinci aşamada teşhir, tanzim projesi de ciddi bir noktaya geldi. Mart ayının sonunda yapılacak kurulda da muhtemelen onaylanmasını bekliyoruz. Onunda ihale sürecini hemen başlatıyoruz." ifadelerini kullandı.

Kongre Müzesi'nin bahçesinde de çevre düzenlemesiyle ilgili proje çalışması yapacaklarını belirten Ayhan, "Şuan konser yapılan alanda yeniden bir düzenleme yapacağız. Oradaki merdivenlerin bazı bölümlerinin altını kot farkından dolayı idare olarak kullanıp makine bölümü ve elektrik aksamını işletecek bir sistem kuracağız. Kongre binasıyla ilgili bizi üzen, sıkıntıya sokan, kamuoyunu da ciddi manada rahatsız eden aşamaları tamamen bitirdik. O brandayı 4 Eylül 2015'te kaldıracağımızı düşünüyoruz. Bütün çalışmamız, bütün gayretimiz buna yöneliktir." şeklinde konuştu.

Müzede yapılan çalışmaların hassaslık gerektiren bir konu olduğunu da vurgulayan Ayhan, "Çünkü burada bilimsel, tarihi bilgi gerektiren hata kabul etmeyen noktalar var. Bu çalışmada hata payını en aza indirgemek için en ince ayrıntıların düşünülmesi lazım. Bundan dolayı biraz daha dikkatli biraz daha titiz davranmalıyız. Keşke dememek için ince eleyip sık dokumalıyız. Ciddi manada dikkatli çalışmalar yapıyoruz. Başta Meclis Başkanımız, bakanımız, valimiz ve milletvekillerimiz bu işi ciddiyetle takip etmektedir." diye konuştu.

Çalışmalar kapsamında Kurtuluş Savaşı yıllarını yansıtacak pek çok ögeye yer verileceğini belirten Ayhan, "Ancak en çok Kongre günlerini anlatacağız. Ana temamız bu olacak. Bu müzeye giren ziyaretçiler Kurtuluş Savaşı yıllarını burada görecek ve kongrenin bu savaştaki önemini kavrayacak. Çalışmalar tamamlandığında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına ev sahipliği yapan tarihi Kongre Müzesi yeni görünümüyle en güzel şekilde tekrar hizmete açılacaktır." ifadelerini kullandı. (SİVAS İL ÖZEL İDARESİ)

        Içeriği Paylasın Butonu    
 Habere Ait Yorumlar                                                  Toplam Yorum Sayısı : 0

Henüz Yorum Yazılmamıştır...
abaragambimumbara
Sayfa Başı
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sayfa Başı
Telif Hakkı 2009-2015 SivasRehberim.Net'e Aittir. Her Hakkı Saklıdır.
Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Burç YorumlarıRadyo TV ServisiMuzik KutusuGitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.
Site Güvenliğini Kontrol Et

RSS Servisi
SivasRehberim.Net adresi üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz.
OfoSoft Web Tasarım

W3 Kontrolu Yap
Sitede yer alan kullanıcı yorumları üyelik sözleşmesinde kabul edildiği şekilde yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.
Bu sitenin alt yapısında OfoSoft Web Tasarım tarafından geliştirilen OfoSoft Şehir Rehberi Sistemi kullanılmaktadır.
Bu siteden en iyi görüntüyü 1024*768 ve üzeri ekran çözünürlüğünde alabilirsiniz. Tavsiye edilen internet tarayıcımız Mozilla Firefox'dur.

Sayfanın Yüklenme Zamanı : 3,12 saniyedir.

Sayfayı Tekrar YükleSayfayı Yenileyerek Yükle

Proje Başlangıç : 03.2009