Ana Sayfa İçin Tıklayınız Haber Servisi OfoSoft Web Tasarım Dünyadan OfoSoft Web Tasarım OfoSoft Web Tasarım Günde 5 Türkmen Çocuk Ölüyor!
Yemek Siparişi | Çiçek Siparişi | Sinema | Seyahat | Etkinlikler
Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Astroloji | Oyun | S.S.S.
Firmanızı Ekleyin Telefon Rehberi Nöbetçi Eczaneler Link Bankası Harita Servisi Ulusal Gazete Manşetleri Sivas Dışındaki Sivaslı Firmalar
Sivasımız Gezi Rehberi

OfoSoft Web TasarımÜye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre Şifrenizi hatırlamıyorsanız Burayı Tıklayınız.
15 + 1 = Yandaki Sayıların Toplamını Yazınız.
Üye Olmak Için Tıklayınız.OfoSoft Web TasarımDuyurular

OfoSoft Web TasarımKöşe Yazarları
Özlem Olmazlara Olurumdun 05.12.2011
ÖzlemAtalar Özlem Atalar
AbdülkadirSELVİ Abdülkadir SELVİ
FikretTemel Fikret Temel
HakanTopuzoğlu Hakan Topuzoğlu
SedaBilici Seda Bilici
ZeynepÖz Zeynep Öz


Bir Işık İş Sağlığı ve Güvenliği

OfoSoft Web TasarımSinemalarda Ne Var?
OfoSoft Web TasarımAnketimiz
İşinizden memnun musunuz?
Hayır
%27,8
OfoSoft
Evet
%33,0
OfoSoft
Ne evet ne hayır
%8,41
OfoSoft
İşsizim
%30,7
OfoSoft
Toplam Oy : 309
    Tüm Anketler


OfoSoft Web Tasarımİstatistikler
OfoSoft Web Tasarım
Aktif Ziyaretçi
: 22
OfoSoft Web Tasarım
Bugün Tekil
: 660
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Haber
: 5742
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Firma
: 1159
OfoSoft Web Tasarım
Onaylanacak
: 21
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Üye
: 507
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Dosya
: 6
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Döküman
: 184
OfoSoft Web Tasarım
Toplam İlan
: 2
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Ürün
: 0
 Günde 5 Türkmen Çocuk Ölüyor! 
Irak Parlamentosu Türkmen Milletvekili Özmen, “Kamplarda beslenme ve sağlık sorunu nedeniyleher gün çocuklar ölüyor” dedi
Tarih
:
30.07.2014
Güncellenme
:
06.08.2014
Kategorisi
:
Dünyadan
Okunma
:
1362
Yorum
:
0
Kaynak
:
www.yenicaggaze
Irak Parlamentosu Türkmen Milletvekili Hasan Özmen, terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) yüzünden 300 bin Türkmen’in yurtlarını terk etmek zorunda kaldıklarını söyledi.

IŞİD’in 500 dolayında Türkmen’i katlettiğini ifade eden Özmen, kamplarda kalan çok sayıda çocuğun da yetersiz beslenme ve sağlık sorunları yüzünden öldüklerini söyledi. Özmen, “Sivil toplum örgütlerinin sağlık kuruluşlarının rakamlarına göre kamplarda 300’ün üzerinde çocuk hayatını kaybettti. Bu çocukların büyük bir kısmı Türkmen. Günde ortalama 5 Türkmen çocuk hayatını kaybediyor.” dedi.

Hasan Özmen, Türkmenlere yeterli yardım gönderildiği iddialarını da yalanladı. Türkmenlere gönderilen yardımların yetersiz kaldığını anlatan Özmen, ilaç ve gıda sıkıntısının had safhada olduğunu söyledi. 300 binden fazla insanın yurtlarından göç etmek zorunda kaldıklarını vurgulayan Özmen, “Türkmenlerin Irak’taki durumu, kalp krizi geçirmekte olan bir hastaya aspirin verilmesi gibidir. Yardımlar yetersiz. İlaç, yemek yok.” diye konuştu.

Güvenli bölge olsun
Türkmenlerin Irak’ta yaşadıkları coğrafyalarını kaybettiklerini, bugüne kadar izlenen politikalar nedeniyle dağılıp çözüldüklerini ifade eden Özmen, Türkiye’nin devreye girerek güvenli bölge oluşturulması gerektiğini belirtti. 1991 yılında Irak’ta Saddam’ın zulmünden kaçan insanlar için güvenli bölge oluşturulduğunu söyleyen Özmen, şimdi de Türkiye’nin girişimiyle benzer bir uygulamanın yapılması gerektiğini söyledi. Irak’ta dünyanın her yerinden gelen çapulculardan oluşan terör örgütünün çocukları ve yaşlıları öldürdüğünü, kadınlara ise tecavüz ettiğini kaydeden Özmen, şöyle dedi: “5 Nisan 1991’de Birleşmiş Miletler’in (BM) aldığı karara bakarsanız bu kararın başlangıç kısmında ‘Türkiye Cumhuriyeti ve İran’ın talebi üzerine güvenli bölge tahsis edilmiştir’ ibaresi var. Her iki ülkeye göçmen gitmişti. Şimdi de BM Güvenilk Konseyi’ne bir talep sunulamaz mı? Hiç olmazsa Telafer merkezli bir güvenli bölge oluşturulsun.”

Perişan haldeler
Türkmenlerin perişan halde yurtlarını terk ettiklerini kaydeden Özmen, Irak’taki zulmü dünyanın görmezden geldiğini vurguladı. Türkmenlerin bulabildikleri her araçla kaçtıklarını belirten Özmen şunları söyledi: “Kamyonlarla, kamyonetlerle, TIR’larla kaçıyorlar. Çoluk- çocuk kamyonların araksına dolmuş, yurdundan göç ediyor. 55 derece sıcağın altında perişan oluyor. Tuzhurmatu’nun yanında Karalar, Kümbetler, Yengice, Bostanlı köyünden göçler oldu. Bütün dünyanın gözü önünde Türkmenler infaz ediliyor.” (YENİÇAĞ)
        Içeriği Paylasın Butonu    
 Habere Ait Yorumlar                                                  Toplam Yorum Sayısı : 0

Henüz Yorum Yazılmamıştır...
abaragambimumbara
Sayfa Başı
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sayfa Başı
Telif Hakkı 2009-2015 SivasRehberim.Net'e Aittir. Her Hakkı Saklıdır.
Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Burç YorumlarıRadyo TV ServisiMuzik KutusuGitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.
Site Güvenliğini Kontrol Et

RSS Servisi
SivasRehberim.Net adresi üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz.
OfoSoft Web Tasarım

W3 Kontrolu Yap
Sitede yer alan kullanıcı yorumları üyelik sözleşmesinde kabul edildiği şekilde yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.
Bu sitenin alt yapısında OfoSoft Web Tasarım tarafından geliştirilen OfoSoft Şehir Rehberi Sistemi kullanılmaktadır.
Bu siteden en iyi görüntüyü 1024*768 ve üzeri ekran çözünürlüğünde alabilirsiniz. Tavsiye edilen internet tarayıcımız Mozilla Firefox'dur.

Sayfanın Yüklenme Zamanı : 3,12 saniyedir.

Sayfayı Tekrar YükleSayfayı Yenileyerek Yükle

Proje Başlangıç : 03.2009