Ana Sayfa İçin Tıklayınız Haber Servisi OfoSoft Web Tasarım Fuarlar & Festivaller OfoSoft Web Tasarım OfoSoft Web Tasarım Sivas III. Kitap Günlerine Hazırlanıyor
Yemek Siparişi | Çiçek Siparişi | Sinema | Seyahat | Etkinlikler
Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Astroloji | Oyun | S.S.S.
Firmanızı Ekleyin Telefon Rehberi Nöbetçi Eczaneler Link Bankası Harita Servisi Ulusal Gazete Manşetleri Sivas Dışındaki Sivaslı Firmalar
Sivasımız Gezi Rehberi

OfoSoft Web TasarımÜye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre Şifrenizi hatırlamıyorsanız Burayı Tıklayınız.
9 + 3 = Yandaki Sayıların Toplamını Yazınız.
Üye Olmak Için Tıklayınız.OfoSoft Web TasarımDuyurular

OfoSoft Web TasarımKöşe Yazarları
Özlem Olmazlara Olurumdun 05.12.2011
ÖzlemAtalar Özlem Atalar
AbdülkadirSELVİ Abdülkadir SELVİ
FikretTemel Fikret Temel
HakanTopuzoğlu Hakan Topuzoğlu
SedaBilici Seda Bilici
ZeynepÖz Zeynep Öz


Bir Işık İş Sağlığı ve Güvenliği

OfoSoft Web TasarımSinemalarda Ne Var?
OfoSoft Web TasarımAnketimiz
İşinizden memnun musunuz?
Hayır
%27,8
OfoSoft
Evet
%33,0
OfoSoft
Ne evet ne hayır
%8,41
OfoSoft
İşsizim
%30,7
OfoSoft
Toplam Oy : 309
    Tüm Anketler


OfoSoft Web Tasarımİstatistikler
OfoSoft Web Tasarım
Aktif Ziyaretçi
: 15
OfoSoft Web Tasarım
Bugün Tekil
: 659
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Haber
: 5742
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Firma
: 1159
OfoSoft Web Tasarım
Onaylanacak
: 21
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Üye
: 507
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Dosya
: 6
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Döküman
: 184
OfoSoft Web Tasarım
Toplam İlan
: 2
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Ürün
: 0
 Sivas III. Kitap Günlerine Hazırlanıyor 
Geçen yıl büyük ilgi gören ve 4 Eylül Sivas Kongresi kutlama etkinlikleri içerisinde yer verilen Sivas Kitap Günleri bu yıl da gerçekleştirilecek. 
Tarih
:
27.06.2014
Güncellenme
:
27.06.2014
Kategorisi
:
Fuarlar & Festivaller
Okunma
:
1428
Yorum
:
0
Kaynak
:
www.sivasilozel
Etkinlik çalışmalarını sürdüren organizasyon komitesi ile bir toplantı yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, Tarihi Kent Meydanı'nda kitapseverlerle pek çok yayını buluşturacak olan organizasyon için çalışmalara başlandığını söyledi. Çalışmalar kapsamında kültür, eğitim, sanat-edebiyat ve çocuk alanında yayın yapan birçok yayınevi ile ulusal düzeyde en çok okunan 20 yazarın davet edilmesinin planlandığını dile getiren Ayhan, bu yıl daha çok ziyaretçi beklediklerini ifade etti.

Kitap Günleri'nin 4 Eylül Kutlama Komitesi Başkanlığı organizesinde İl Özel İdaresi koordinesinde görevlendirilen personellerle yürütüleceğini ve geçen yıla göre daha üst düzeyde nitelikli çalışma yapmayı planladıklarını dile getiren Ayhan, "Kitap Günleri; çocuklarımızın, gençlerimizin ve ailelerimizin kitap okuma alışkanlığını güçlendirerek onların düşünce dünyalarını zenginleştiren, medeniyet tasavvurlarını genişleten ve toplumsal bilinci yüksek, donanımlı insanlara dönüşmesini sağlayan en önemli organizasyonlardır." dedi. Kitap Günleri ile okurların; yayıncı ve yazarlarla bir araya geldiğine işaret eden Ayhan, kentte sosyal ve kültürel bir kalkınma olduğuna dikkati çekti.  

Etkinliğin bu yıl yine 4 Eylül Sivas Kongresi'nin kutlama programı içerisinde gerçekleştirileceğini vurgulayan Ayhan, "Tarihi bir meydanda kültür ile bilginin buluşmasına tanıklık edeceğiz. Yaklaşık olarak 125 bin öğrencimiz, 8 bin öğretmenimiz ve yüzlerce akademisyenimiz var. Burada okuyan öğrenci sayımız kadar şehir dışında okuyan farklı pek çok üniversite de eğitim gören öğrencimiz var. Haliyle okulların kapalı bir tarihte etkinliğin yapılıyor olması bir mazeret değil. Bu tarihin gurbetçi vatandaşlarımızın yoğun olduğu bir tarih olduğunu da hesaba katarsak şehre gelen misafirlerle birlikte yoğun bir dönemi yaşamış oluyoruz. Ayrıca kongre heyecanı içerisinde gerçekleştirilen etkinliklere katılımın fazla olduğu da gözleniyor. Kitap Günleri artık her yıl kendini geliştirip yenileyen ve daha üst düzeyde Sivaslılara hizmet veren, ilimizde geleneksel hale gelen bir etkinlik olma yolunda ilerliyor." dedi.

Kitap fuarı çalışmaları konusunda da bir takım çalışmalar yapıldığını ve TOBB'ne resmi yazı ile müracaat edildiğini hatırlatan Ayhan, "Ancak bunun içinde kıstaslar var. Örneğin en az üç yıl bu etkinliğin yapılması yani gelenekselleşmiş hale gelmesi, ziyaretçi sayımızın artması gerekiyor. Yaptığımız çalışmalarla her geçen yıl bu hedefe doğru ilerliyoruz." diye konuştu.

Bu yıl tarihi meydanda ki etkinlikte daha farklı bir stant düzeneği olacağını ve yazar ile yayınevi isimlerinin belirlenme çalışmalarının sürdüğünü belirten Ayhan, "Kitap Günleri İl Özel İdaresi ve Sivas Belediyesi tarafından yürütülen; Cumhuriyet Üniversitesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün de katkıları ile tertiplenen bir etkinliktir. İnşallah bu yıl geçen yıla oranla daha güzel işler başaracağız. Sayın Valimiz bu organizasyon üzerinde titizlikle duruyor. Sayın Valimiz Âlim Barut başta olmak üzere Belediye Başkanımız Sayın Sami Aydın ve Yürütme Kurulu Başkanımız Vali Yardımcısı Sayın Mustafa Aydın'ın takibinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Herhangi bir eksikliğe mahal vermemek ve en sağlıklı şekilde bu etkinliği ortaya koymak için gayret gösteriyoruz." şeklinde konuştu. (SİVAS İL ÖZEL İDARESİ)
        Içeriği Paylasın Butonu    
 Habere Ait Yorumlar                                                  Toplam Yorum Sayısı : 0

Henüz Yorum Yazılmamıştır...
abaragambimumbara
Sayfa Başı
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sayfa Başı
Telif Hakkı 2009-2015 SivasRehberim.Net'e Aittir. Her Hakkı Saklıdır.
Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Burç YorumlarıRadyo TV ServisiMuzik KutusuGitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.
Site Güvenliğini Kontrol Et

RSS Servisi
SivasRehberim.Net adresi üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz.
OfoSoft Web Tasarım

W3 Kontrolu Yap
Sitede yer alan kullanıcı yorumları üyelik sözleşmesinde kabul edildiği şekilde yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.
Bu sitenin alt yapısında OfoSoft Web Tasarım tarafından geliştirilen OfoSoft Şehir Rehberi Sistemi kullanılmaktadır.
Bu siteden en iyi görüntüyü 1024*768 ve üzeri ekran çözünürlüğünde alabilirsiniz. Tavsiye edilen internet tarayıcımız Mozilla Firefox'dur.

Sayfanın Yüklenme Zamanı : 3,40 saniyedir.

Sayfayı Tekrar YükleSayfayı Yenileyerek Yükle

Proje Başlangıç : 03.2009