Ana Sayfa İçin Tıklayınız Haber Servisi OfoSoft Web Tasarım Siyaset OfoSoft Web Tasarım Cumhuriyet Halk Partisi OfoSoft Web Tasarım Siyasiler İktidarda Zenginleşiyorsa Halk Fakirleşiyor Demektir
Yemek Siparişi | Çiçek Siparişi | Sinema | Seyahat | Etkinlikler
Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Astroloji | Oyun | S.S.S.
Firmanızı Ekleyin Telefon Rehberi Nöbetçi Eczaneler Link Bankası Harita Servisi Ulusal Gazete Manşetleri Sivas Dışındaki Sivaslı Firmalar
Sivasımız Gezi Rehberi

OfoSoft Web TasarımÜye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre Şifrenizi hatırlamıyorsanız Burayı Tıklayınız.
3 + 2 = Yandaki Sayıların Toplamını Yazınız.
Üye Olmak Için Tıklayınız.OfoSoft Web TasarımDuyurular

OfoSoft Web TasarımKöşe Yazarları
Özlem Olmazlara Olurumdun 05.12.2011
ÖzlemAtalar Özlem Atalar
AbdülkadirSELVİ Abdülkadir SELVİ
FikretTemel Fikret Temel
HakanTopuzoğlu Hakan Topuzoğlu
SedaBilici Seda Bilici
ZeynepÖz Zeynep Öz


Bir Işık İş Sağlığı ve Güvenliği

OfoSoft Web TasarımSinemalarda Ne Var?
OfoSoft Web TasarımAnketimiz
İşinizden memnun musunuz?
Hayır
%27,8
OfoSoft
Evet
%33,0
OfoSoft
Ne evet ne hayır
%8,41
OfoSoft
İşsizim
%30,7
OfoSoft
Toplam Oy : 309
    Tüm Anketler


OfoSoft Web Tasarımİstatistikler
OfoSoft Web Tasarım
Aktif Ziyaretçi
: 16
OfoSoft Web Tasarım
Bugün Tekil
: 604
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Haber
: 5742
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Firma
: 1159
OfoSoft Web Tasarım
Onaylanacak
: 21
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Üye
: 507
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Dosya
: 6
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Döküman
: 184
OfoSoft Web Tasarım
Toplam İlan
: 2
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Ürün
: 0
 Siyasiler İktidarda Zenginleşiyorsa Halk Fakirleşiyor Demektir 
30 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında 28 Şubat’tan 29 Mart tarihine kadar 49 miting yapacak olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Sivas'taydı.
Tarih
:
20.03.2014
Güncellenme
:
21.03.2014
Kategorisi
:
Siyaset
Alt Kategorisi
:
Cumhuriyet Halk Partisi
Okunma
:
2399
Yorum
:
0
Kaynak
:
www.chp.org.tr
Tokat’ta yaptığı mitingin ardından havayolu ile geldiği Sivas’ta Cumhuriyet Meydanı’nda partililere seslenen Kılıçdaroğlu, iktidarı 17 Aralık operasyonu üzerinden sert bir dille eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, Sivas Cumhuriyet Meydanı’ndaki coşkulu, sık sık alkış ve sloganlarla kesilen, “Başbakan Kemal” sloganlarıyla devam eden konuşmasında, “Tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumak, hesabını sormak için inşallah halkın desteğiyle başbakan olacağım ve Sivas’a Başbakan olarak de geleceğim.” dedi.

Sivas ile CHP arasında güzel bir ilişki olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu şunları söyledi; ”Sivas, 4 Eylül 1919 bağımsızlık ateşinin yakıldığı yerdir. Bağımsız bir devletin kurulması için ilk kez milli iradenin ortaya çıktığı kenttir. Demir yolunun, fabrikaların geldiği kenttir. Bu, ‘CHP’nin bir dikili ağacı var mı?’ diyor. Sözde bizim tarihi bize anlatacak. Sen kendi tarihini bilmiyorsun zaten. Bu ülkede ilk uçak fabrikasını yapan parti, Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bu ülkede kendi parasını basmak için Merkez Bankası’nı kuran parti, Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bu ülkede Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kuran parti, Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bu ülkede aydın din adamları yetişsin diye imam hatipleri kuran parti, Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Lozan’da Türkiye Cumhuriyeti’nin tapusunu alan parti, Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bu ülkede bir metre demiryolumuz yokken ülkeyi demir ağlarla ören parti, Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bu ülkede tüyü bitmemiş yetimin hakkını arayan parti, Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bu ülkede inancı, kimliği ne olursa olsun herkesi kucaklayan, hiç kimseyi ötekileştirmeyen parti, Cumhuriyet Halk Partisi’dir, halkın partisidir. Bu ülkede toplu iğne yapılamazken demir çelik fabrikalarını kuran parti, Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bu ülkede şeker üretilemezken Anadolu’nun her tarafında şeker fabrikalarını kuran parti, Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bu ülkede her kuruşun hesabını halka vermeyi namuslu görev kabul eden parti, Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bu ülkede, tarihinde görülmemiştir ilk kez tanık oluyor, bu ülkede Allah’ın kelamıyla dalga geçen parti, Adalet ve Kalkınma Partisi’dir.”

Miting meydanını dolduran coşkulu vatandaşlara internete düşen ses kayıtlarını dinleyip dinlemediklerini soran Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Ses kayıtlarını duydunuz değil mi? İnternete girin. Egemen bağış var ya ‘Bakara mı makara mı?’ diyor. ‘Ben her cuma günü giriyorum google’a bir ayet buluyorum sallıyorum’ diyor. ‘Sen de salla’ diyor. Sivas’ın vicdanına sesleniyorum. Düne kadar bunlara ne diyordunuz? ‘Bunlar alnı secdede’ diyordunuz. Gerçeği gördünüz mü? Dini siyasete alet ediyorlar, inançları siyasete alet ediyorlardır bunlar. Bunların Allah’tan korkusu yok, kuldan da utanmaz bunlar. Bunu söyleyen kişi, aynı zamanda rüşvetten yargılanan kişi. Allah’ın kelamıyla dalga geçen kişi, şu anda AKP’de milletvekili. Elinizi vicdanınıza koyun, Cumhuriyet Halk Partisi’nin herhangi bir ilçe başkanının ağzından böyle bir laf çıksa ne olurdu? Türkiye’de kıyamet kopardı. Meydan meydan gezerdi ‘CHP var ya, şu CHP görüyorsunuz neler yapıyorlar’ derdi. Bu Adalet ve Kalkınma Partisi var ya bu parti, partiye oy verenlere saygım var, başındaki adama söylüyorum kul hakkı yiyen, yetim hakkı yiyen, köşeyi dönen sen, milletin çocuğunu işsiz bırakan sen. Bunların bir milletvekili vardı, 17 Aralık’tan sonra ‘bizim günah işleme özgürlüğümüzü elimizden aldılar’ dedi. Böyle bir laf millete söylenir mi? Çıkıp söylüyor meydanda. Günah işleme özgürlüğü mü olur Allah aşkına?”

Kılıçdaroğlu, günah işleme özgürlüğünün hiçbir dinde ve inançta olmadığını belirterek, “Ama bunlar, ‘biz malı götürüyoruz, niye müdahale ediyorsunuz, neden bunu millete açıkladınız?’ demek istiyor. Cumhuriyet Halk Partisi olduğu sürece, biz de halkın partisi olduğumuz sürece ben bunların bütün kirliliklerini meydan meydan gezip halkıma anlatacağım, emin olun bunu yapacağım.” dedi.

Çiftçinin mazotun litresinin neden 5 lira olduğunu sorması gerektiğini belirten  Kılıçdaroğlu, “Kendisi, oğlu, aile boyu, bakanları milyar dolarları götürülerse faturayı bir yerden çıkaracaklar. Kime çıkarıyorlar? Size çıkarıyorlar.” dedi.

“Yeni bir Türkiye”

Alandakilere “hesabını soracak mısınız?” diye soran ve “söz” yanıtını alan Kılıçdaroğlu, kendisinin de bunun hesabını soracağını söyledi.

“Siz böyle slogan atarsanız, o gider bunun patentini alır. Ondan sonra slogan atarsanız sizden parasını ister. Onların hayatı, dünyaları para üzerine kurulu” diyen Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Emin olun ben anlatırken utanıyorum onlar çalarken utanmıyor. Ben anlatırken sıkılıyorum, onlar çalarken sıkılmıyor. O nedenle söylüyorum. Yeni bir Türkiye’yi, güzel bir Türkiye’yi ayağa kaldıracağız. Bunun yolu şudur. Yeni bir siyaset anlayışını egemen kılmak istiyoruz. Hangi partiden olursa olsun geçmişte Milliyetçi Hareket Partisi’nden, Doğru Yol Partisi’nden, Anavatan Partisi’nden, Demokrat Parti’den hatta iktidara oy veren saygıdeğer Adalet ve Kalkınma Partisi’nden olan her yurttaşıma sesleniyorum. Sen kul hakkı yemeyen bir siyaset mi istiyorsun? Sen toplanan her kuruşun hesabının vatandaşa verildiği bir siyaset mi istiyorsun? Sen herkesin işi herkesin aşı olsun bu toplum mutlu olsun mu istiyorsun? Sen, her evde huzur, barış olsun bunu mu istiyorsun? Sen işsizlik olmasın, herkesin işi olsun bunu mu istiyorsun. Yer, adres belli ayın 30?u geliyor kol kola gireceğiz, barış içerisinde, huzur içerisinde geleceğimiz olacak. Varlık içinde sandığa gideceğiz. Bir demokrasi şöleni içerisinde. Sandığa gideceğiz, haramilerin iktidarını yıkıp halkın iktidarını kurmak için halktan yana politika kurmak için.”

Kılıçdaroğlu konuşmasında, 4 eski bakan hakkındaki fezlekelere dikkat çekerek, “Şimdi namuslu, yürekli, vatansever, düzgün, kul hakkından yana olan, Cumhuriyet sevdalısı bir başsavcı daha bekliyorum. Başçalan için fezleke bekliyoruz. İhaleye fesat karıştırmaktan, rüşvet alanları korumaktan fezleke bekliyoruz. Gelir mi? Bu ülkenin irfanına güveniyorum, inanıyorum. Onun da fezlekesi gelecek, o da hesap verecek.” diye konuştu.

Eski Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff’un, istifa ettikten sonra hakkındaki yolsuzluk suçlamalarını açıklığa kavuşturmak için mahkemeye başvurduğunu ve aklandığını aktaran Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Bu başçalan mahkemeye başvurur mu? Aklanmak ister mi? Bir adamın alnında kara leke varsa o aklanamaz zaten. Onun için cesaret edemiyor. Düzgün adamsan, adam gibi adamsan ‘bunlar iftira’ diyorsan, hemen mahkemeye başvurursun. ‘Ben aklanmak istiyorum, iftira atanlardan hesabını sormak istiyorum’ dersin. Yapabilir mi? Yapamaz. Diyor ki, ‘bunları paralel devlet yaptı.’ O bakanların koluna 700 milyarlık saati paralel devlet mi taktı? Başbakanın oğlunun evine 1 milyar dolar parayı, paralel devlet mi koydu? Başbakana sabahın 8?inde telefon ettirip ‘oğlum paraları sıfırla’ diye paralel devlet mi tavsiye etti? Bakanların çocuklarının yatak odalarına para kasalarını paralel devlet mi koydu? Kasaların içine milyon dolarları paralel devlet mi yerleştirdi? Bu sorulara cevap veriyor mu? Cevap veremediği için ben ona ‘başçalan’ diyorum. Bir tarih vereceğim çok önemli; 18 Nisan 2013. Milli İstihbarat Teşkilatı, bu başçalanın önüne 3 sayfalık bir rapor koyuyor. Raporda diyor ki Rıza Sarraf ile senin bakanların ilişkileri var. Eğer bu ortaya çıkarsa hükümet zor durumda kalabilir. 18 Nisan, mayıs, haziran temmuz, ağustos, eylül, ekim, kasım ve 17 Aralık… Bir şey yapıyor mu? Haberi var, biliyor. Onun için ben ‘başçalan’ diyorum. Balık baştan kokar. Bakan diyor ki, ‘O götürüyor, ben niye götürmeyeyim.’ O da götürüyor. Banka genel müdürü de diyor ki, ‘başbakan götürüyor, bakanlar götürüyor, benim de götürmem lazım’ diyor. ‘Benim günahım ne?’ O nereye götürüyor? Ayakkabı kutularının içine.”

Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy veren yurttaşlara seslendiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, kul hakkı yiyen, halkı ayrıştıran ve hesap vermeyenlerin eleştirilmesi gerektiğini söyledi.

Yaşamlarını yitiren Berkin Elvan ve Burak Can Karamanoğlu ile şehit polis memuru Ahmet Küçüktağ için başsağlığı dileyen Kılıçdaroğlu, “Allah, hiç kimseye evlat acısı vermesin. En ağır acılardan biridir. Ama o ne yapıyor? Ayrıştırıyor, bölüyor. 15 yaşındaki bir çocuk miting meydanlarında yuhalatılır mı? Allah aşkına, Allah’ın rahmetine kavuşan bir çocuğa bunu nasıl yapabilirsiniz? Bunu yapan insanda ahlak, vicdan olur mu?” dedi.

Alandaki “Sizin çocuklar çaldı, bizim çocuklar öldü” yazılı pankartı okuyan Kılıçdaroğlu, hiçbir çocuğun ölmesini istemediklerini dile getirerek, hırsızlığın babadan evlada geçtiğini, evlattan babaya geçmediğini söyledi. (Cumhuriyet Halk Partisi)
        Içeriği Paylasın Butonu    
 Habere Ait Yorumlar                                                  Toplam Yorum Sayısı : 0

Henüz Yorum Yazılmamıştır...
abaragambimumbara
Sayfa Başı
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sayfa Başı
Telif Hakkı 2009-2015 SivasRehberim.Net'e Aittir. Her Hakkı Saklıdır.
Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Burç YorumlarıRadyo TV ServisiMuzik KutusuGitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.
Site Güvenliğini Kontrol Et

RSS Servisi
SivasRehberim.Net adresi üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz.
OfoSoft Web Tasarım

W3 Kontrolu Yap
Sitede yer alan kullanıcı yorumları üyelik sözleşmesinde kabul edildiği şekilde yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.
Bu sitenin alt yapısında OfoSoft Web Tasarım tarafından geliştirilen OfoSoft Şehir Rehberi Sistemi kullanılmaktadır.
Bu siteden en iyi görüntüyü 1024*768 ve üzeri ekran çözünürlüğünde alabilirsiniz. Tavsiye edilen internet tarayıcımız Mozilla Firefox'dur.

Sayfanın Yüklenme Zamanı : 3,32 saniyedir.

Sayfayı Tekrar YükleSayfayı Yenileyerek Yükle

Proje Başlangıç : 03.2009