Ana Sayfa İçin Tıklayınız Haber Servisi OfoSoft Web Tasarım Fuarlar & Festivaller OfoSoft Web Tasarım OfoSoft Web Tasarım Ege’de Sivas Günleri Başladı
Yemek Siparişi | Çiçek Siparişi | Sinema | Seyahat | Etkinlikler
Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Astroloji | Oyun | S.S.S.
Firmanızı Ekleyin Telefon Rehberi Nöbetçi Eczaneler Link Bankası Harita Servisi Ulusal Gazete Manşetleri Sivas Dışındaki Sivaslı Firmalar
Sivasımız Gezi Rehberi

OfoSoft Web TasarımÜye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre Şifrenizi hatırlamıyorsanız Burayı Tıklayınız.
2 + 4 = Yandaki Sayıların Toplamını Yazınız.
Üye Olmak Için Tıklayınız.OfoSoft Web TasarımDuyurular

OfoSoft Web TasarımKöşe Yazarları
Özlem Olmazlara Olurumdun 05.12.2011
ÖzlemAtalar Özlem Atalar
AbdülkadirSELVİ Abdülkadir SELVİ
FikretTemel Fikret Temel
HakanTopuzoğlu Hakan Topuzoğlu
SedaBilici Seda Bilici
ZeynepÖz Zeynep Öz


Bir Işık İş Sağlığı ve Güvenliği

OfoSoft Web TasarımSinemalarda Ne Var?
OfoSoft Web TasarımAnketimiz
İşinizden memnun musunuz?
Hayır
%27,8
OfoSoft
Evet
%33,0
OfoSoft
Ne evet ne hayır
%8,41
OfoSoft
İşsizim
%30,7
OfoSoft
Toplam Oy : 309
    Tüm Anketler


OfoSoft Web Tasarımİstatistikler
OfoSoft Web Tasarım
Aktif Ziyaretçi
: 15
OfoSoft Web Tasarım
Bugün Tekil
: 132
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Haber
: 5742
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Firma
: 1159
OfoSoft Web Tasarım
Onaylanacak
: 21
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Üye
: 507
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Dosya
: 6
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Döküman
: 184
OfoSoft Web Tasarım
Toplam İlan
: 2
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Ürün
: 0
 Ege’de Sivas Günleri Başladı 
7-10 Kasım tarihleri arasında İzmir Fuar Alanı 2 No'lu Hol'de düzenlenen Ege Bölgesi Sivas Günleri Kültür ve Sanat Festivali'nin açılış törenine siyasetçiler akın etti.
Tarih
:
08.11.2013
Güncellenme
:
08.11.2013
Kategorisi
:
Fuarlar & Festivaller
Okunma
:
1619
Yorum
:
0
Kaynak
:
www.sivas.bel.t
Törene Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, Sivas Vali Yardımcısı Mustafa Aydın, BBP İl Başkanı Ahmet Bereket, AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş'ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Birlik ve beraberlik açısından önemli bir etkinlik olarak bu fuarı çok anlamlı buluyoruz diyen Vali Yardımcısı Mustafa Aydın ise “Bu etkinliğe Sivas’tan valiliğimiz, belediyemiz, üniversitemiz, ticaret odamız, borsamız, esnaf odalarımız ve bağlı üretici kişiler ve şirketler katıldı. Bu etkinliğe renk ve zenginlik katmaya çalıştık. Cumhuriyetin temellerinin atılmasıyla Cumhuriyet Kenti, yeraltı zenginlikleri ile maden kenti, zengin tarihi, aşıkları ve ozanları ile Kültür Şehri olan Sivas’ın bu programla bir daha tanıtılması, kültürümüzün yaşanması, yaşatılması, gelecek nesillere aktarılması açısından son derece önemlidir. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen başta Ege Bölgesi Sivaslı Dernekler Federasyonu’na ve uzaktan yakından katılan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri açılış kurdelasını kesti. C.Ü. standını da ziyaret eden protokol üyelerine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, içerisinde üniversite yayınları ve hediyelerinin bulunduğu çantalardan takdim etti. Üniversiteye ait stantları ve sergiyi inceleyen Vali Yardımcısı Mustafa Aydın öğrencilerle bir süre sohbet etti. (Cumhuriyet Üniversitesi)


SİVAS BİR KÜLTÜR BAŞKENTİDİR
Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp açılış töreninde yaptığı konuşmada, kentin tarihi ve yeşil dokusu ile birlikte bir kültür başkenti olduğunu belirterek, hemşerilerini ve İzmirlileri fuara beklediklerini söyledi. Başkan Ürgüp, "Sivas yöresinin mahalli ve kültürel özelliklerinin tanıtıldığı gurbetteki hemşerilerimizin bir araya gelmesini sağlamaktadır. Sivas kütüğüne kayıtlı olsa da olmasa da insanlar doydukları yerde aidiyetlik hissederler. Dolayısı ile hem İzmirli hem Sivaslı olmuş oluyorlar bir manada. Yapılacak etkinliklerde en önemlisi Sivas'ın kültürünün tanıtımının yapılacak olmasıdır. Sivas, Türkiye'nin her yerinde hemşerileri olan bir şehirdir. İzmir'de genel manada çok güzel bir vatan parçası, güzel insanları barındıran bir coğrafyadır. Sivas Belediye Başkanı ve Sivaslı olarak burada üç gün düzenlenecek olan etkinliklere destek vermek istedik. Sivas ki Anadolu'nun en önemli bir şehridir. Sivas dikkat ederseniz özellikle Sivas Kongresi'ne katılan delegelerin kara kalemle çizilen resimlerini fuar girişine koyduk ve bunu ön plana çıkarmak istedik. Sivas'ı görmemiş olan, başta Sivaslı olan ve meraklılarını kente bekliyoruz. Sivas'ı görenler yeşil dokusu ile şaşırıyorlar. Sivas bir kültür başkentidir. Sivas'ın Türk kültürüne katkıları da söz konusudur." diye konuştu.

Ege Bölgesi Sivas Dernekleri Federasyonu Başkanı Emin Karaçuha ise, Sivas Günleri nedeniyle açılan stantlarda kentin yerel ve kültürel özelliklerini yansıtan el işlerinin, yemeklerin sergilendiğini belirterek, kentin Osmanlı ve Selçuklu dönemindeki önemini, 4 Eylül Kongresi'ni anlattı.
 
Törende konuşan Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz da, "Davete katılma zorunluluğu hissettik, çünkü İstanbul ve Ankara'da çeşitli organizasyonlara katılıyorduk ancak İzmir'de ilk kez böyle bir organizasyon oluyor. Bu tür organizasyonlar hem ticari hem de sosyal açıdan ilişkileri geliştirdiği için bizler de kulübümüz adına destek vermek istedik." dedi.
 
Sivas Günleri'nde en büyük ilgiyi yavru kangal köpekleri gördü.
 
BAŞKAN STANTLARI GEZDİ
İzmir fuar alanında bulunan ve stantları gezen Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp katılımcılarla tek tek ilgilendi. Sivas Belediyesinin çalışmaları hakkında da katılımcıları bilgilendirdi.

Belediye standına gelen konuklarla tek tek ilgilenen Başkan Ürgüp zaman zaman onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi, gurbetteki Sivaslıların sıla özlemine ortak oldu. Başkan Ürgüp’ün samimi tavırlarından etkilenen gurbetteki Sivaslılar da özellikle yakınlarının mezarlarının bulunduğu Yukarı Tekke ve Halfelik mezarlıklarındaki çalışmalarından dolayı şükranlarını sundular.

Fuar 10 Kasım Pazar gününe kadar açık kalacak. (Sivas Belediyesi)


        Içeriği Paylasın Butonu    
 Habere Ait Yorumlar                                                  Toplam Yorum Sayısı : 0

Henüz Yorum Yazılmamıştır...
abaragambimumbara
Sayfa Başı
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sayfa Başı
Telif Hakkı 2009-2015 SivasRehberim.Net'e Aittir. Her Hakkı Saklıdır.
Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Burç YorumlarıRadyo TV ServisiMuzik KutusuGitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.
Site Güvenliğini Kontrol Et

RSS Servisi
SivasRehberim.Net adresi üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz.
OfoSoft Web Tasarım

W3 Kontrolu Yap
Sitede yer alan kullanıcı yorumları üyelik sözleşmesinde kabul edildiği şekilde yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.
Bu sitenin alt yapısında OfoSoft Web Tasarım tarafından geliştirilen OfoSoft Şehir Rehberi Sistemi kullanılmaktadır.
Bu siteden en iyi görüntüyü 1024*768 ve üzeri ekran çözünürlüğünde alabilirsiniz. Tavsiye edilen internet tarayıcımız Mozilla Firefox'dur.

Sayfanın Yüklenme Zamanı : 3,63 saniyedir.

Sayfayı Tekrar YükleSayfayı Yenileyerek Yükle

Proje Başlangıç : 03.2009