Ana Sayfa İçin Tıklayınız Haber Servisi OfoSoft Web Tasarım Turizm OfoSoft Web Tasarım OfoSoft Web Tasarım Sivas Turizmi Dünyaya Açılıyor
Yemek Siparişi | Çiçek Siparişi | Sinema | Seyahat | Etkinlikler
Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Astroloji | Oyun | S.S.S.
Firmanızı Ekleyin Telefon Rehberi Nöbetçi Eczaneler Link Bankası Harita Servisi Ulusal Gazete Manşetleri Sivas Dışındaki Sivaslı Firmalar
Sivasımız Gezi Rehberi

OfoSoft Web TasarımÜye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre Şifrenizi hatırlamıyorsanız Burayı Tıklayınız.
11 + 3 = Yandaki Sayıların Toplamını Yazınız.
Üye Olmak Için Tıklayınız.OfoSoft Web TasarımDuyurular

OfoSoft Web TasarımKöşe Yazarları
Özlem Olmazlara Olurumdun 05.12.2011
ÖzlemAtalar Özlem Atalar
AbdülkadirSELVİ Abdülkadir SELVİ
FikretTemel Fikret Temel
HakanTopuzoğlu Hakan Topuzoğlu
SedaBilici Seda Bilici
ZeynepÖz Zeynep Öz


Bir Işık İş Sağlığı ve Güvenliği

OfoSoft Web TasarımSinemalarda Ne Var?
OfoSoft Web TasarımAnketimiz
İşinizden memnun musunuz?
Hayır
%27,8
OfoSoft
Evet
%33,0
OfoSoft
Ne evet ne hayır
%8,41
OfoSoft
İşsizim
%30,7
OfoSoft
Toplam Oy : 309
    Tüm Anketler


OfoSoft Web Tasarımİstatistikler
OfoSoft Web Tasarım
Aktif Ziyaretçi
: 17
OfoSoft Web Tasarım
Bugün Tekil
: 659
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Haber
: 5742
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Firma
: 1159
OfoSoft Web Tasarım
Onaylanacak
: 21
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Üye
: 507
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Dosya
: 6
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Döküman
: 184
OfoSoft Web Tasarım
Toplam İlan
: 2
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Ürün
: 0
 Sivas Turizmi Dünyaya Açılıyor 
Sivas Turizmi ORAN Kalkınma Ajansı'nın başlattığı Sivas Turizmini Markalaştırma Projesi ile birlikte dünyaya açılıyor.
Tarih
:
17.09.2013
Güncellenme
:
17.09.2013
Kategorisi
:
Turizm
Okunma
:
1480
Yorum
:
0
Kaynak
:
www.sivas.gov.t
Proje, Sivas Valiliği, Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası ve tüm turizm paydaşları ile birlikte yürütülüyor. Proje ile birlikte yıllardır Sivas’ta büyük bir özveri ile yapılan altyapı çalışmaları dünya çapında tanıtılacak ve Sivas’ın dünya turizm pastasından daha fazla pay alabilmesi için gerekli olan önemli adımlar atılacak.

ORAN Yönetim Kurulu Başkanı Vali Zübeyir Kemelek 'Markalaştırma Projesi' ile ilgili yaptığı açıklamada: “Sivas, son yıllarda Valiliği, İl Özel İdaresi, Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, ORAN Kalkınma Ajansı ve özel sektörü ile topyekün bir hareket anlayışı ile turizme yönelmiştir. Meydanımız hassasiyetle düzenlenmiş, Orta Anadolu’nun en büyük Arkeoloji müzesi inşa edilmiş, yüksek hizmet kalitesinde oteller açılmış, tarihi eserlerinin bir çoğu restore edilmiş, leziz Sivas yemekleri ikram eden restoranları çoğalmış, araç kiralama şirketlerinden, sağlık sektörüne kadar daha bir çok turizmin olmazsa olmazlarını yerine getirmiştir. Şimdi sıra bu altyapı çalışmalarını tanıtmak ve Sivas’ın dünya turizm sirkülasyonundan daha fazla turist çekmesini sağlamaktır.” dedi.

Vali Kemelek, turist çekmek için öncelikli olarak Sivas’ın güzelliklerini turizm profesyonellerine anlatmak gerektiğini belirterek; “Sivas’ın turistik potansiyelini turizmcilere anlatmak amacıyla Türkiye turizmini dünyanın en üst seviyelerine taşıyan mekanizmalardan biri olan Turist Rehberleri Birliği’ni ilimize davet ettik. Onlar da sağolsunlar bizleri kırmadılar ve Türkiye’nin her bölgesinden temsilciler seçerek bugün ilimize geldiler. Öncelikle onlara Hoşgeldin diyor ve değerli vakitlerini ayırarak Sivas’ımıza gelmelerinden dolayı teşekkür ediyorum. Umarım 3 gün boyunca ilimizde incelemelerde bulunacak olan rehberler Sivas’ı gerek Türkiye içinde gerekse dünya çapında en iyi bir şekilde tanıtacaklardır.” dedi.

Sivas Turizmini Markalaştırma Projesi'nin sahibi Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Genel Sekreteri Dr. Mustafa Palancıoğlu da, TUREB Rehberlerinin Sivas’a gelmesinin uzun soluklu bir çalışma döneminin ilk çıktısı olduğunu belirterek; “Yaklaşık 6 aydır Ajans uzmanlarımız ile birlikte Turizm Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Metin Çelik ve ekibi yoğun bir çalışma dönemi geçirdi. Öncelikli olarak Sivas Turizm paydaşları ile birebir görüşmeler yapıldı. Sağlıklı gezilebilir ve hizmet alınabilir mekânların içinde olduğu Paket Tur Programları hazırlandı. Tarih ve Kültür Turizmi, Sağlık Turizmi, Huzur Turizmi, İnanç Turizmi ve Gastronomi turizmi başta olmak üzere turizm çeşitlerinde öneri paketleri oluşturuldu. Bu paket tur programlarının kusursuz olması için de model turistler ilimize getirildi ve testler yapıldı. Model turistlerin önerileri ile de turlarda revizyonlara gidildi. Hazırlanan tur programlarını en iyi şekilde sunmak amacıyla da ajansımız finansörlüğünde profesyonel fotoğraflama yapıldı ve reklam dizaynları oluşturuldu. Önümüzdeki günlerde parça parça turizm sektörüne sunulacak olan bu reklamlar ile Sivas, önce yurt içinde daha sonra da yurt dışında çok kapsamlı bir şekilde tanıtılacak.” dedi.

ORAN Kalkınma Ajansı'nın Sivas’ın ekonomik olarak gelişmesi için her zaman çok  özverili çalışmalarda bulunduğunu ifade eden Palancıoğlu, bugüne kadar yapılan çalışmaların markalaşma yolundaki eksiklerin giderilmesine yönelik olduğunu belirterek: “6 aydır yapılan hummalı çalışmalar sayesinde Sivas’ın tanıtımı konusundaki eksikler giderildi. Şu anda TUREB’in ilimize davet edilmesi ile birlikte de bir nevi Sivas turizmi görücüye çıkıyor. TUREB’in ardından TÜRSAB’la da görüşüldü ve ilimize yönelik bir info tur düzenlemesi kararlaştırıldı. Önümüzdeki günlerde TÜRSAB’ı da ilimizde konuk edeceğiz. İlerleyen süreçlerde aynı zamanda Sivas’ı İstanbul, Ankara ve diğer önemli turizm potansiyeli olan illerde de tanıtmaya başlayacağız.” dedi.

Marka Kent Sivas Ekibi Koordinatörü Zirve Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Metin Çelik de, Sivas’ın dünya çapında üne kavuşacak bir çok turizm marka değerinin mevcut olduğunu söyleyerek; “Önemli olan bu değerleri paket tur programlarına dönüştürüp yutulabilir lokmalar haline getirmektir.” dedi. Çelik, aynı zamanda, “Sivas’ın gerek tarihi gerekse kültürel potansiyelindeki değerleri kullanarak Roma gibi, Paris gibi, İstanbul gibi bir marka olmaması için hiçbir engel yok. Romantizmi simgeleyen Paris, aynı zamanda Şanzelize’siyle alışveriş turizminin, müzeleriyle tarih ve kültür turizminin, Eyfel Kulesi ve kuleden izlenen manzarasıyla merak turizminin akla gelen ilk destinasyonlardan birisi. Sivas da gelen turistlere aynı gün içerisinde yaşatabileceği farklı deneyimleriyle çok özel bir destinasyon olmayı hak ediyor.” dedi.

Çelik’e göre; “Sivas’ın Merkezinde gündüz tarihinden ve gastronomik değerlerinden yararlanan turistlerin akşam Balıklı Kaplıca'dan faydalanmaları, âşıklar ile geçirecekleri eğlenceli bir akşamla yerel kültürü hissetmeleri, yörenin müsamereleştirilmiş geleneklerini yaşamaları başlı başına çok ilgi çekici turizm aktiviteleri. Bu aktivitelerin çeşitlendirilmesiyle şu anda Sivas’a günübirlik gelen turistleri 2 gün, 2 günlüğüne gelen bir turisti 4 gün konaklatmak mümkün. Böylece farklı turizm türlerinin hedef kitlelerine ulaşılarak turizm hizmetlerinin çeşitlendirilmesi, konaklama sürelerinin ve turizm gelirlerinin arttırılması sağlanabilir. Ayrıca bu sistemde doğrudan yerli halka parasal girdi sağlandığından dolayı da ekonomik kalkınmalarına da destek olunacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Sivas Turizminin tanıtılırken modern tanıtım mecralarının da kullanılması gerektiğini söyleyen Marka Kent Sivas ekibi tanıtım sorumlusu Özlem Cabir de tanıtım amacıyla dijital medyanın çok yoğun bir şekilde kullanılması gerektiğini ifade etti. Cabir; “Dijital Medyayı verimli kullanmak amacıyla Türkiye’de bir ilk olan Tatil Planlama Sitesi (www.sivas.com.tr) hayata geçirildi. Günümüzün en önemli tanıtım platformlarından biri olan Sosyal medya araçları da bu süreçte unutulmadı. Marka Kent Sivas adı ile hem facebook hem de Twitter adresleri oluşturuldu. Özellikle Sivaslı hemşehrilerimizin bu adresleri kullanarak Sivas turizm fotoğraflarını yaymalarını istiyoruz.” dedi.

ORAN Yönetim Kurulu Başkanı Vali Zübeyir Kemelek de Türkiye’de en fazla hemşehrisi olan İlin Sivas olduğunu belirterek; “Yüzlerce hemşehri derneğimizin de katkısı ile Sivas’ın reklamları birçok işyerinin artık duvarlarını süsleyecek ve basınımızda yer alacak. Yani kanaatimce önümüzdeki yıl çok daha fazla insan Sivas’a gitmek için Seyahat acentlerine başvuracak. Bizler Valilik, Belediye, Ticaret ve Sanayi Odası, ORAN Kalkınma Ajansı ve tüm Sivaslılar olarak bir seferberlik ruhu içinde bu talebi oluşturmak için elimizden geleni yapmalıyız. Çünkü bu çalışma Sivas’ın geleceğini şekillendirecek bir çalışmadır.” dedi. (Sivas Valiliği)

        Içeriği Paylasın Butonu    
 Habere Ait Yorumlar                                                  Toplam Yorum Sayısı : 0

Henüz Yorum Yazılmamıştır...
abaragambimumbara
Sayfa Başı
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sayfa Başı
Telif Hakkı 2009-2015 SivasRehberim.Net'e Aittir. Her Hakkı Saklıdır.
Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Burç YorumlarıRadyo TV ServisiMuzik KutusuGitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.
Site Güvenliğini Kontrol Et

RSS Servisi
SivasRehberim.Net adresi üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz.
OfoSoft Web Tasarım

W3 Kontrolu Yap
Sitede yer alan kullanıcı yorumları üyelik sözleşmesinde kabul edildiği şekilde yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.
Bu sitenin alt yapısında OfoSoft Web Tasarım tarafından geliştirilen OfoSoft Şehir Rehberi Sistemi kullanılmaktadır.
Bu siteden en iyi görüntüyü 1024*768 ve üzeri ekran çözünürlüğünde alabilirsiniz. Tavsiye edilen internet tarayıcımız Mozilla Firefox'dur.

Sayfanın Yüklenme Zamanı : 1,78 saniyedir.

Sayfayı Tekrar YükleSayfayı Yenileyerek Yükle

Proje Başlangıç : 03.2009