Ana Sayfa İçin Tıklayınız Haber Servisi OfoSoft Web Tasarım Fuarlar & Festivaller OfoSoft Web Tasarım OfoSoft Web Tasarım II. Kitap Günleri Rengarenk Geçti
Yemek Siparişi | Çiçek Siparişi | Sinema | Seyahat | Etkinlikler
Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Astroloji | Oyun | S.S.S.
Firmanızı Ekleyin Telefon Rehberi Nöbetçi Eczaneler Link Bankası Harita Servisi Ulusal Gazete Manşetleri Sivas Dışındaki Sivaslı Firmalar
Sivasımız Gezi Rehberi

OfoSoft Web TasarımÜye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre Şifrenizi hatırlamıyorsanız Burayı Tıklayınız.
14 + 4 = Yandaki Sayıların Toplamını Yazınız.
Üye Olmak Için Tıklayınız.OfoSoft Web TasarımDuyurular

OfoSoft Web TasarımKöşe Yazarları
Özlem Olmazlara Olurumdun 05.12.2011
ÖzlemAtalar Özlem Atalar
AbdülkadirSELVİ Abdülkadir SELVİ
FikretTemel Fikret Temel
HakanTopuzoğlu Hakan Topuzoğlu
SedaBilici Seda Bilici
ZeynepÖz Zeynep Öz


Bir Işık İş Sağlığı ve Güvenliği

OfoSoft Web TasarımSinemalarda Ne Var?
OfoSoft Web TasarımAnketimiz
İşinizden memnun musunuz?
Hayır
%27,8
OfoSoft
Evet
%33,0
OfoSoft
Ne evet ne hayır
%8,41
OfoSoft
İşsizim
%30,7
OfoSoft
Toplam Oy : 309
    Tüm Anketler


OfoSoft Web Tasarımİstatistikler
OfoSoft Web Tasarım
Aktif Ziyaretçi
: 13
OfoSoft Web Tasarım
Bugün Tekil
: 660
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Haber
: 5742
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Firma
: 1159
OfoSoft Web Tasarım
Onaylanacak
: 21
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Üye
: 507
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Dosya
: 6
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Döküman
: 184
OfoSoft Web Tasarım
Toplam İlan
: 2
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Ürün
: 0
 II. Kitap Günleri Rengarenk Geçti 
4 Eylül Sivas Kongresi nin 94. yıl etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen 2. Kitap Günleri sona erdi.
Tarih
:
06.09.2013
Güncellenme
:
06.09.2013
Kategorisi
:
Fuarlar & Festivaller
Okunma
:
1691
Yorum
:
0
Kaynak
:
www.sivasilozel
"Kitaba Dair Tüm Renkler Siva'ta" sloganı ile 30 yazar, 217 yayınevini misafir eden ilimiz, renkli günlere sahne oldu.
Buruciye Medresesi nde konuklarını ağırlayan Sivas etkinliğin ilk gününde "Yeni Bir Sosyalleşme Alanı Olarak Sosyal Medya" ile Edibe Sözen'e yer verdi.
"Ağustos Ayının Türk Tarihindeki Yeri" ni anlatan Mehmet Ali Bulut ise okurlarının karşısına geçti. Günün son konuğu ise "Sanat ve Hayat" konusu ile Nurullah Genç oldu.

Etkinliğin ikinci gününde ise "Tasavvufa Aşka Yolculuk ve Tasavvuf Terapisi" ile Sinan Yağmur sevenlerinin karşısına geçti.
Yoğun ilginin olduğu söyleşi sonrası Kemalettin Kuzucu "İsmail Hakkı Paşa nın Sivas Valiliği ve İlk Ermeni Olayları" konusunu anlattı.
Günün son konuğu ise "Satılık İmparatorluk" konusu ile Mustafa Armağan oldu.

Bir sonraki günde çocuk gelişimine yönelik söyleşiye yer verildi. Yazar Sabiha Paktuna Keskin çocuklarla bir araya gelerek "Çocuklarla Doğru İletişim" konusuna yer verdi.
Daha sonra ise Feyzullah Budak "Atatürk Anlamak" konusunu anlattı.
Günün son konuğu da Hayati İnanç oldu. İnanç, "Divan Edebiyatından Hayata Bakış" konusuna yer verdi.

Etkinliğin dördüncü gününde yoğun bir söyleşi programı gerçekleşti. "Muhteşem Süleyman ve Hürrem" konusu ile Erhan Afyoncu, "Sivas'a Gelen Seyyahlar ve Seyahatnameleri" ile Adnan Mahiroğulları, "Milli Mücadele Döneminde Atatürk'ün Sivas Günlerinde Sivaslıların Rolü" ile A. Necip Günaydın, "Çeşitli Konulara Gazeteci Analizi" ile de Arslan Bulut okurlarının karşısına geçti.

Bir sonraki günde de Aşık İsmeti genel söyleşi de bulundu. Gençlerin ilgi odağı Tarık Uslu ise "Yıldızlar ve Karıncalara Dair Sohbet" ile sevenlerine seslendi.
Gazeteci Yazar Ümit Özdağ ise "Sivas Kongresine Uzanan Yol"u anlattı.
Tarihi medresedeki günün son konukları ise "Milli İrade Bildirisi" başlığı altında konukları ile bir araya gelen Banu Avar, Meltem Caniklioğlu ve Sinan Meydan oldu.

4 Eylül 2013, Sivas Kongresi nin 94. yılında ise ilk söyleşi program yapımcısı Uğur Arslan ile başladı. "İdeal Aşka ve Eşe Ulaşmanın Yolları" konusunda bilgiler veren Arslan ın ardından "Kıbrıs ve Türk Cumhuriyetleri" ile Erhan Arıklı oldu.
Daha sonra da Selçuk Düzgün "Dünyaya Türk Dünyasından Bakış", Berat Demirci "Şehir ve Kent Üzerine Söyleşi", Hasan Köni "Uluslararası İlişkilerde Hukuk" konularına yer verdi.

Sivas İkinci Kitap Günleri nin son gününde Fatma Pekşen "Kitap Okumak", Şeref Boyraz "Türklerde Mezar Taşı Kültürü", Kahraman Tazeoğlu "Bir Şiirdir Yaşamak", Kadir Üredi "Sivas'a Vurulan İlk Cumhuriyet Mührü İstasyon Caddesi", Salih Şahin "Mekan ve İnsanıyla Sivas" konularını ele aldı.

Yazarlara Sivas'a özgü el sanatlarının hediye edildiği programda, ilimizi tanıtma fırsatı da sağlandı.

Etkinlikte pek çok yazar da stantlarında okurları ile buluşup kitaplarını imzaladı.  Olumsuz hava koşullarına rağmen yayınevlerinin stantlarına ilgi gösteren Sivas halkı, bu yıl ilk kez gerçekleştirilen kitap kumbarası uygulamasına da duyarsız kalmadı.

4 Eylül de ise TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz stantları gezerek yayınevleri ile kısa süre sohbet etti.

Araştırmacı Yazar Necip Günaydın'ın "Çocuk Gözüyle 108 Gün" kitabı ile çeşitli promosyon ürünlerinin dağıtıldığı Valilik ve İl Özel İdare standı ise etkinlik boyunca çeşitli aksaklıklar ve problemler için yayınevlerine hizmet verdi. Halka ve stant görevlilerine ücretsiz çay ikramının yapıldığı etkinlik Buruciye Medresesi nde hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

Sivas 2. Kitap Günleri nin ilimize renk kattığını ve gençlerde kitap okuma alışkanlığının giderek artacağını dile getiren Genel Sekreter Salih Ayhan, "Gelecek yıl daha fazla yayınevi ve daha farklı yazarlarla buluşmayı ümit ediyoruz. Etkinlik boyunca hava muhalefeti gibi bazı olumsuz durumlar olsa da yine de halkımız stantlara yoğun ilgi gösterdi. Bilgiyi tarih ve kültür kenti Sivas ile buluşturmak ve açık hava da kitap günleri organize etmek için çıktığımız bu güzel organizasyonu ilerleyen zamanlarda daha da genişleterek sıfır sorun ile sürdürmeyi planlıyoruz. Bu etkinlikte emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, gelecek yıl daha zengin bir çalışma ortayı koymayı ve fuar yolunda attığımız adımların sonucuna ulaşmayı ümit ediyorum." diye konuştu. (Sivas İl Özel İdaresi)

II. Kitap Günleri Fotoğraf Albümü İçin Tıklayınız 

        Içeriği Paylasın Butonu    
 Habere Ait Yorumlar                                                  Toplam Yorum Sayısı : 0

Henüz Yorum Yazılmamıştır...
abaragambimumbara
Sayfa Başı
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sayfa Başı
Telif Hakkı 2009-2015 SivasRehberim.Net'e Aittir. Her Hakkı Saklıdır.
Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Burç YorumlarıRadyo TV ServisiMuzik KutusuGitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.
Site Güvenliğini Kontrol Et

RSS Servisi
SivasRehberim.Net adresi üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz.
OfoSoft Web Tasarım

W3 Kontrolu Yap
Sitede yer alan kullanıcı yorumları üyelik sözleşmesinde kabul edildiği şekilde yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.
Bu sitenin alt yapısında OfoSoft Web Tasarım tarafından geliştirilen OfoSoft Şehir Rehberi Sistemi kullanılmaktadır.
Bu siteden en iyi görüntüyü 1024*768 ve üzeri ekran çözünürlüğünde alabilirsiniz. Tavsiye edilen internet tarayıcımız Mozilla Firefox'dur.

Sayfanın Yüklenme Zamanı : 2,06 saniyedir.

Sayfayı Tekrar YükleSayfayı Yenileyerek Yükle

Proje Başlangıç : 03.2009