Ana Sayfa İçin Tıklayınız Haber Servisi OfoSoft Web Tasarım Turizm OfoSoft Web Tasarım OfoSoft Web Tasarım Sivas Turizmi Markalaşacak
Yemek Siparişi | Çiçek Siparişi | Sinema | Seyahat | Etkinlikler
Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Astroloji | Oyun | S.S.S.
Firmanızı Ekleyin Telefon Rehberi Nöbetçi Eczaneler Link Bankası Harita Servisi Ulusal Gazete Manşetleri Sivas Dışındaki Sivaslı Firmalar
Sivasımız Gezi Rehberi

OfoSoft Web TasarımÜye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre Şifrenizi hatırlamıyorsanız Burayı Tıklayınız.
6 + 3 = Yandaki Sayıların Toplamını Yazınız.
Üye Olmak Için Tıklayınız.OfoSoft Web TasarımDuyurular

OfoSoft Web TasarımKöşe Yazarları
Özlem Olmazlara Olurumdun 05.12.2011
ÖzlemAtalar Özlem Atalar
AbdülkadirSELVİ Abdülkadir SELVİ
FikretTemel Fikret Temel
HakanTopuzoğlu Hakan Topuzoğlu
SedaBilici Seda Bilici
ZeynepÖz Zeynep Öz


Bir Işık İş Sağlığı ve Güvenliği

OfoSoft Web TasarımSinemalarda Ne Var?
OfoSoft Web TasarımAnketimiz
İşinizden memnun musunuz?
Hayır
%27,8
OfoSoft
Evet
%33,0
OfoSoft
Ne evet ne hayır
%8,41
OfoSoft
İşsizim
%30,7
OfoSoft
Toplam Oy : 309
    Tüm Anketler


OfoSoft Web Tasarımİstatistikler
OfoSoft Web Tasarım
Aktif Ziyaretçi
: 15
OfoSoft Web Tasarım
Bugün Tekil
: 137
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Haber
: 5742
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Firma
: 1159
OfoSoft Web Tasarım
Onaylanacak
: 21
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Üye
: 507
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Dosya
: 6
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Döküman
: 184
OfoSoft Web Tasarım
Toplam İlan
: 2
OfoSoft Web Tasarım
Toplam Ürün
: 0
 Sivas Turizmi Markalaşacak 
Sivas´ın turizm potansiyeli, Marka Kentler Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Metin Çelik ve ekibinin yapacağı çalışmayla belirlenecek.
Tarih
:
29.05.2013
Güncellenme
:
29.05.2013
Kategorisi
:
Turizm
Okunma
:
1535
Yorum
:
0
Kaynak
:
www.sivastso.or
Sivas’ın turizm potansiyelini ortaya çıkarmak üzere çalışma başlatıldı. “Turizminin markalaştırılması ve geliştirilmesi” konulu tanıtım toplantısı Vali Zübeyir Kemelek’in başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Sivas Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü, ORAN Genel Sekreteri Mustafa Palancıoğlu ve basın mensupları katıldı.

Çelik, yaptığı 2 aylık çalışma sonrası, Ege kıyıları tatil beldelerinin alternatif arayışı içinde olduğunu belirterek, "Bunu gören devlet, 2023 stratejileri içinde turizmi Anadolu’ya yayma politikası geliştirdi. Sivas da belirlenen 15 marka kentten biri oldu.” dedi.

Gaziantep Zirve Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Marka Kentler Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Metin Çelik, ´Sivas Turizmini Markalaştırma Projesi´ kapsamında yürütülen çalışma ile ilgili olarak bilgi verdi. Çalışma sonrası hazırlanacak paket programlar, acenteler aracılığı ile pazarlanarak Sivas´a turist çekilmeye çalışılacak.

Dışarıdan bakan birisi olarak, Sivas’ın sadece Divriği Ulucami’den ibaret bilindiğine işaret eden Çelik, “Ekiple beraber dolaşmaya başladığımız zaman 2 aydır çok kapsamlı geziler yapıyoruz. Öncelikle hangi marka değerlerimiz var onları tespit ediyoruz. Sivas, inanılmaz marka değerlerine sahip bir şehir. İnşallah markalaşma süreci hem dışarıya karşı Sivas’ı anlatacak, aynı zamanda ilçeler ve merkezde de Sivas’ın marka değerini inanılmaz yükseltecek.” şeklinde konuştu.

TURİST SAYISINI YETERLİ GÖRMÜYORUZ

Vali Zübeyir Kemelek ise 2 aydır markalaşma ile ilgili çalışmaların, bundan sonra turizmin içinde olan seyahat acentaları ve otelciler gibi bütün katılımcıların iştikakıyla süreceğini belirterek, ´Sivas turizmini nasıl ileriye götürebilir ve markalaştırabiliriz?´ Bunun üzerinde durduklarını ifade etti. Vali Kemelek, şöyle dedi:

“Artık her şeyi bir ürün gibi düşünmek lazım, paketlenmiş. Nasıl marketten bir şey alıyorsanız, turizmin de öyle algılanması lazım. Şu an mevcut olan tarihi değerlere haiz yerler, binalar, coğrafi güzellikler, bunların hepsini toparlayıp bir ürün haline getirmeye çalışıyoruz. Bu 2 aylık süreç içerisinde Sivas halkının büyük desteğini gördük. Türkiye ekonomisi açısından turizmin büyük önemi var. 2023 hedeflerine bakıldığında, eğer turist sayısı 12 milyonlardan 60 milyonlara çıkacaksa, bunun bir kısmını da Sivas’ın alması lazım. Şu andaki durumu biz yeterli görmüyoruz. Tanıtımı yapılan bu proje Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından finanse ediliyor. Valilik, Belediye ve Ticaret ve Sanayi Odası tarafından da destekleniyor. Bu bir başlangıç, inşaallah bu çalışmayı bitirdikten sonra yoğun bir tanıtım faaliyetine gireceğiz. Zaten yaz aylarında hemşehrilerimiz yoğun bir şekilde Sivas’a geliyor. Onların da gelişini fırsat bilerek, tarihi eserlerle ilgili fotoğraf işlerini hazır hale getireceğiz.” (Sivas Ticaret ve Sanayi Odası)


        Içeriği Paylasın Butonu    
 Habere Ait Yorumlar                                                  Toplam Yorum Sayısı : 0

Henüz Yorum Yazılmamıştır...
abaragambimumbara
Sayfa Başı
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sayfa Başı
Telif Hakkı 2009-2015 SivasRehberim.Net'e Aittir. Her Hakkı Saklıdır.
Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Burç YorumlarıRadyo TV ServisiMuzik KutusuGitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.
Site Güvenliğini Kontrol Et

RSS Servisi
SivasRehberim.Net adresi üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz.
OfoSoft Web Tasarım

W3 Kontrolu Yap
Sitede yer alan kullanıcı yorumları üyelik sözleşmesinde kabul edildiği şekilde yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.
Bu sitenin alt yapısında OfoSoft Web Tasarım tarafından geliştirilen OfoSoft Şehir Rehberi Sistemi kullanılmaktadır.
Bu siteden en iyi görüntüyü 1024*768 ve üzeri ekran çözünürlüğünde alabilirsiniz. Tavsiye edilen internet tarayıcımız Mozilla Firefox'dur.

Sayfanın Yüklenme Zamanı : 4,93 saniyedir.

Sayfayı Tekrar YükleSayfayı Yenileyerek Yükle

Proje Başlangıç : 03.2009